Черно море завърши 1:1 срещу Фарул Констанца в контролна футболна среща, играна тази вечер в Овидиу. Алекси Питу откри резултата за домакините още в четвъртата минута с удар от границата на наказателното поле. Най-доброто положение за варненци преди почивката дойде в 27-ата минута, когато Илиан Илиев-младши изведе Леандро Андраде сам срещу вратаря на Фарул, но офанзивният футболист на Черно море стреля покрай вратата.

В 48-ата минута българите изравниха. Родриго Вилела открадна топката в средата на терена, пусна пас към Стефан Велев, който продължи към Родриго Енрике, а бразилецът с тяло финтира бранител на домакините и насочи топката в далечния ъгъл за 1:1. До края варненци създадоха още няколко ситуации, но до нов гол не се стигна.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Родриго Вилела, Васил Панайотов, Стефан Велев, Леандро Андраде, Илиан Илиев, Родриго Енрике (Иван Дюлгеров, Сами Ел Анаби, Росен Стефанов, Калин Георгиев, Цветомир Панов, Павел Георгиев, Пабло Гарсия, Файсел Касми, Мартин Милушев, Светослав Николов, Денислав Ангелов)