Хебър и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Двубоят имаше драматична развръзка, след като домакините успяха да изравнят с последния удар в мача. Автор на гола беше Стефан Цонков, а преди това Исмаил Иса беше дал аванс на "моряците" в 67-ата минута.

Възпитаниците на Илиан Илиев трябва да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като бяха по-добрия отбор в Пазарджик, а освен това направиха няколко пропуска. Алекс Фернандес удари и гредата.

След първото историческо равенство между двата отбора Черно море излезе еднолично начело във временното класиране с 36 точки, но може да бъде изместен от ЦСКА, ако "червените" победят Крумовград. Хебър е 9-и с 20 точки.

startphoto.bg
34 снимки

Срещата започна равностойно, като двата отбора рядко поглеждаха към противниковата врата. В 17-ата минута удар на Пабло Гарсия беше неточен. Три минути след това Мазир Сула проби през центъра и пусна към Исмаил Иса, който се озова сам срещу Матвей Игонен. Нападателят отправи удар право във вратаря, който беше избит. След това топката се озова в Иса, който падайки опита нов удар, като и този път естонският страж на домакините.

В 32-ата минута Едгар Пашеко опита удар от далечна дистанция. Получи се рикошет, след който нямаше проблеми за Игонен. Шест минути след това Алекс Фернандес проби отдясно, навлезе навътре и потърси далечния ъгъл, но Игонен успя да избие в корнер.

"Моряците" продължиха да са по-активни в края на полувремето. В 42-ата минута Фернандес пусна извеждащ пас към Иса, който от отлична позиция не успя да намери очертанията на вратата.

Втората част започна с действия в центъра на терена. В 52-ата минута домакините организираха опасна атака, при която Атанас Кабов напредна с топката и подаде към Георги Николов. Нападателят обаче се забави и оправи удар, който беше блокиран. Малко след това Алекс Фернандес проби отдясно и подаде към Сула. Алжирецът реши да отправи удар, който попадна в тялото Стефан Цонков. В 56-ата минута Стилиян Тисовски отправи удар от около 20 метра, но не затрудни Иван Дюлгеров.

След час игра топката се озова малко щастливо в Алекс Фернандес на границата на наказателното поле. Бразилецът опита техничен удар, който премина опасно покрай вратата. Минута по-късно играчите на Черно море матираха цялата отбрана на домакините с три подавания, а Сула пусна извеждащ пас към Иса, който обаче беше изпреварен от Игонен.

Натискът на варненци продължи и в 67-ата минута крепостта на Хебър падна. Иса още един път се измъкна от защитата на домакините и получи извеждащ пас от Фернандес, а след това от близка дистанция преодоля Игонен за 0:1.

В 76-ата минута Черно море можеше да реши всичко в мача. Гостите организираха страхотна контраатака след статично положение в своята половина. Васил Панайотов с чудесен пас изведе Алекс Фернандес, който избяга от Роберт Мазан и остана сам срещу вратаря. Бразилецът потърси левия ъгъл, като преодоля Игонен, но топката срещна гредата. Две минути след това "моряците" изградиха нова добра атака, като топката се озова в Александър Василев, който отправи удар от десетина метра, който Игонен спаси.

В продължението на мача пред гостите се откри още една възможност да удвоят аванса си. Резервата Атанас Илиев обаче от 10-12 метра не намери очертанията на вратата. Дълбоко в добавеното време пропуските на "моряците" бяха наказани с изравнителен гол. Стигна се до корнер, след който защитата на Черно море не се ориентира добре. Лазар Марин продължи топката към далечната греда, където Стефан Цонков с глава насочи във вратата, а Иван Дюлгеров не успя да се намеси.

Хебър Черно море

източник: sofascore.com

Хебър - Черно море 1:1

0:1 Исмаил Иса (67)

1:1 Стефан Цонков (90+6)

Хебър: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев /к/ (84 - 21. Марсел Канади), 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексей Збун (75 - 8. Карлос Охене), 11. Атанас Кабов (84 - 3. Богомил Божуркин), 9. Георги Николов

Резерви: 88. Мартин Янков, 1. Петър Дебърлиев, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 8. Карлос Охене, 21. Марсел Канади, 23. Сашо Лебанов

Треньор: Любослав Пенев

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов /к/ (90 - 39. Николай Златев), 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес (90 - 10. Велислав Василев), 23. Едгар Пашеко (46 - 19. Александър Василев), 8. Мазир Сула (75 - 27. Даниел Димов), 86. Исмаил Иса (84 - 9. Атанас Илиев)

Резерви: 84. Християн Славков, 19. Александър Василев, 35. Арлинд Дакай, 9. Атанас Илиев, 10. Велислав Василев, 27. Даниел Димов, 17. Мартин Милушев, 33. Мишаел, 39. Николай Златев

Треньор: Илиан Илиев

Ж.к: Роберт Мазан, Ангел Бастунов (Хебър); Виктор Попов, Цветомир Панов (Черно море)

Съдия: Волен Чинков

Стадион: "Георги Бенковски"