Черно море буквално прегази немощния Ботев Враца, побеждавайки с резултат 5:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Матиас Курьор отбеляза още в 8-а минута за "моряците", но попадението беше отменено след намеса на ВАР. Васил Панайотов все пак откри в 14-а минута. Курьор удвои в 21-а минута. Сердюк оформи класиката малко след това. Пабло Гарсия матира гостите за 4-ти път в 36-а минута. Сердюк отново вкара в 69-а минута за 5:0, което се оказа и крайният резултат. Домакините обаче дадоха свидна жертва, след като Васил Панайотов беше изнесен на носилка късно в мача.

Домакините започнаха мача силно и в 8-а минута Курьор реализира след хубава многоходова акция и центриране на Родриго Вилела. ВАР обаче се намеси и отмени попадението заради игра с ръка именно на стрелеца малко по-рано по време на атаката.

Само 6 минути по-късно обаче прошка нямаше. След изчистено центриране от страна на защитата на Ботев Враца, Васил Панайотов пое кълбото и с феноменален шут матира Краси Костов за 1:0.

В 21-а минута резултатът вече беше 2:0. След далечен удар от Цветомир Панов се получи объркване между Краси Костов и Валери Христов, а от това се възпозлва Матиас Курьор за 2:0.

Нови 5 минути по-късно нещата за врачани станаха съвсем трагични. След извеждащ пас на Велиаслав Васиелв към Матиас Курьор стрелецът успя да намери Евгений Сердюк, който не сбърка от два метра за 3:0.

Ужасът за Ботев Враца обаче не спря дотук. 10 минути преди края на полувремето Черно море наниза и 4-ти гол. След поредния безобразен епизод от страна на отбраната на гостите Сердюк намери Пабло Гарсия, а испанецът разстреля Костов за 4-ти път. ​

Логично, втората част от мача беше доста по-постна и включваше повече смени и нарушения. Гостите отправиха няколко неточни изстрела, а в 66-а минута, след хубава игра пред наказателното поле на Чавдар Ивайлов, халфът успя да пласира добър удар отдалеч, но Иван Дюлгеров се справи с лекота.

Въпреки спадът на темпото, "моряците" вкараха пети гол. След отлична атака през центъра Сердюк беше изведен сам срещу Краси Костов и отбеляза втория си гол в мача - 5:0.

При доиграването на мача домакините получиха неприятен удар, след като опитният халф Васил Панайотов трябваше да бъде изнесен на носилка.

Черно море - Ботев Враца 5:0

1:0 - Васил Панайотов (14)

2:0 - Матиас Курьор (21)

3:0 - Васил Панайотов (26)

4:0 - Пабло Гарсия (36)

5:0 - Евгений Сердюк (69)

Ето и съставите на двата тима:

Черно море: Дюлгеров, Попов, Атанасов, Дробаров, Панов, Гарсия, Панайотов, Василев, Курьор, Вилела, Сердюк;

Ботев Враца: Костов, Христов, Миланов, Ничев, Николов, Бауренски, Фераресо, Бентахар, Маринов, Ненов, Фасе;