Черно море постигна втора поредна победа от началото на сезона. „Моряците” се наложиха с 1:0 над Славия на „Тича” в мач от втория кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача вкара Матиас Курьор в 54-ата минута. Нападателят получи отличен извеждащ пас и промуши топката между краката на вратаря Светослав Вуцов.

Двата тима изигра здрав двубой, в който варненци стигнаха до успеха с единствения си точен удар в очертанията на вратата.

С успеха отборът на Илиан Илиев събра 6 точки, докато „белите” са с три пункта в актива си.

Двубоят беше изгледан на живо от Димитър Бербатов.

Михаела Аройо
42 снимки

Началото на мача беше двуостро. В 5-ата минута Кирилов проби отляво и намери Галин Иванов на границата на наказателното поле. Халфът отправи удар, който беше блокиран от Босанчич. Малко по-късно Кирилов напредна през центъра и беше съборен от Клементе. Топката стигна до Галин Иванов, поради което съдията Станимир Тренчев остави играта да продължи. Новото попълнение на столичани отправи удар, но топката срещна играч на домакините. Варненци отговориха с неточен удар на Златев.

В 26-ата минута се откри отлична възможност пред варненци. Нгуена сбърка в изнасянето и подари топката на Сула пред наказателното поле. Алжиренцът финтира Виячки и се озова на стрелкова позиция, но не намери очертанията на вратата на Вуцов. Пет минути по-късно Минчев отправи удар от около 12 метра, но след рикошет кълбото мина над вратата. Матеус Клементе се освободи и отправи удар от около 15 метра в 35-ата минута, но неточно.

В 40-ата минута Томбак опита да изчисти топката след центриране на Клементе. Кълбото обаче се озова в Златев, който с мощен удар извън наказателното поле прати топката опасно над гредата. Пет минути след това Сула пусна отличен извеждащ пас към Курьор. Националът на Мартиника напредна, навлезе в наказателното поле и отправи удар, който не намери очертанията на вратата.

На полувремето Илиан Илиев заменя Мимито с Евгений Сердюк. За нападателя това бе първи мач след лечение на контузия. Четири минути след подновяването на играта Славия получи право да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция. Зад топката застана Минчев, който потърси горния ляв ъгъл, но Дюлгеров внимаваше и изби в корнер. Малко след това удар на Сердюк беше блокиран от Соарес.

Черно море нанесе своя удар в 54-ата минута. Защитата на гостите изпусна Матиас Курьор, който получи страхотен извеждащ пас от Сула. Нападателят пое топката отляво в наказателното поле и я мушна между краката на излезлия Вуцов. Керчев опита да изчисти, но кълбото премина голлинията с целия си обем - 1:0. Малко след това Курьор опита мощен удар от около 20 метра, но стреля неточно.

в 68-ата минута Клементе свали топката в наказателното поле след центриране на Сула. Керчев опита да изчисти, но кълбото се озова в Сердюк, който веднага отправи удар, но топката срещна главата на Виячки и излезе в корнер. Малко след това Дюлгеров спаси тежък удар от около 20-22 метра на Нгуена.

В 74-ата минута Панов и Босанчич не се разбраха, което позволи на Галин Иванов да овладее и да напредна с топката. Халфът потърси Бакеро отляво, но испанецът разочарова с удара си от удобна позиция. В 85-ата минута Томбак проби отдясно и намери Кирилов пред наказателното поле. Капитанът на гостите намери коридор за стрелба, но Дюлгеров отново се намеси решително и спаси удара му.

Черно море - Славия 1:0

1:0 Матиас Курьор (54)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 15. Петър Босанчич, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 7. Матеус Клементе, 71. Васил Панайотов /к/, 8. Мазир Сула (88 - 31. Закария Беншаа), 88. Мимито (46 - 9. Евгений Сердюк), 39. Николай Златев (70 - 20. Мади Кета), 19. Матиас Курьор (75 - 77. Стефан Велев)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 20. Мади Кета, 9. Евгений Сердюк, 31. Закария Беншаа, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев (88 - 55. Константин Чешмеджиев), 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (72 - 17. Ерол Дост), 88. Тони Тасев (72 -22. Дарко Тасевски), 10. Радослав Кирилов /к/ (88 - 8. Емил Стоев), 7. Йон Бакеро (75 - 9. Ахмед Ахмедов)

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Ахмед Ахмедов, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 55. Константин Чешмеджиев, 83. Христо Попадийн, 8. Емил Стоев

Треньор: Златомир Загорчич

Ж.к.: Васил Панайотов, Иван Дюлгеров (Черно море); Людовик Соарес, Ертан Томбак, Емил Виячки, Светослав Вуцов(Славия)

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Тича"