Черно море и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в мач от втория плейофен кръг на еfbet Лига. Георги Русев даде аванс на гостите в 20-ата минута, а в началото на втората част Алекс Фернандес изравни. Двата тима изиграха много силно второ полувреме, а в последните минути на срещата имаха отлични шансове да стигнат и до победата, но голове не паднаха.

Така "моряците" и "червените" не успяха да се победят през този сезон, след като и трите мача помежду им завършиха наравно. Точката, която взеха обаче допълнително завърза битката за европейските квоти. ЦСКА 1948 може да си осигури такава, ако победи Лудогорец във финала за Sesame Купа на България в сряда. В класирането на първенството тимът на Тодор Янчев е трети с 61 точки, докато варненци са пети с 54. Левски е четвърти с 55, но и мач по-малко. "Сините" ще се изправят срещу Локомотив Пловдив в неделя.

startphoto.bg
10 снимки

Първата по-интересна ситуация пред една от двете врати беше в 5-ата минута. Тогава Сидклей центрира отляво, а в наказателното поле Ивайло Чочев свали топката за Лазар Марин. Защитникът отправи удар от десетина метра, който срещна горната греда. Три минути по-късно Марио Топузов получи страхотен извеждащ пас от Чочев, като се озова сам срещу вратаря. Крилото опита удар по земя, но Иван Дюлгеров изби с крак, а впоследствие беше отсъдена и игра с ръка на футболиста на "червените".

В 17-ата минута Алекс Фернандес опита удар от далечна дистанция, който беше блокиран и излезе в корнер. Три минути по-късно гостите откриха резултата. Сидклей с пас от дълбочина успя да изведе Георги Русев зад защитата. Фланговият нападател надбяга Живко Атанасов, излезе очи в очи с Иван Дюлгеров и пусна топката покрай стража за 0:1.

"Моряците" успяха да застрашат по-сериозно вратата на "червените" едва в 28-ата минута. Тогава Васил Панайотов получи след изпълнение на тъч пред наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но топката мина покрай вратата.

Гостите продължиха да бъдат опасни на контраатака. След половин час игра Чочев пусна пас зад защитата на варненци за Топузов. Крилото надбяга Влатко Дробаров и се озова сам срещу Дюлгеров, но ударът му по земя беше слаб и не затрудни вратаря. В 37-ата минута Черно море разви отлично атака си. Панайотов подаде към Александър Василев отляво, а той центрира в наказателното поле, където Едгар Пашеко отправи удар с глава на близката греда, но Наумов успя да избие в корнер.

lap.bg
23 снимки

В 41-ата минута Чочев опита удар от средна дистанция, но не затрудни противниковия вратар. Две минути след това Пашеко проби отляво и намери Панайотов на дъгата на наказателното поле. Капитанът на варненци отправи коварен удар, който беше блокиран от защитник и излезе в корнер. В продължението на първата част Симеон Петров засече с глава центриране от пряк свободен удар, но с глава прати топката покрай вратата.

Втората част започна по-активно за домакините. В 47-ата минута опасен удар на Александър Василев затрудни Наумов, който първоначално не успя да улови топката, но след това поправи грешката си.

В 52-ата минута силното начало на втората част на Черно море доведе до гол. Сидклей сбърка в наказателното поле, като позволи на Велислав Василев да му отнеме топката. Крилото пусна към Панайотов, който не успя да нанесе хубав удар, но кълбото попадна в Матеус, чийто шут срещна гредата. Гостите не успяха да изчистят добре топката. която се озова Панов. Крайният защитник центрира в наказателното поле, получи се разбъркване, а най-съобразителен беше Алекс Фернандес, който преодоля Наумов - 1:1.

В 70-ата минута резервата Радослав Кирилов получи отляво, навлезе навътре, преодоля Панов и потърси далечния ъгъл, но ударът му мина покрай вратата. В 89-ата минута Карлос Охене върна топката към Симеон Петров в наказателното поле. Защитникът беше атакуван от Матеус, който успя да му избие топката, но прекалено силно и Наумов успя да улови. В продължението на мача Кирилов се възползва от грешка на защитата на "моряците", овладя топката в наказателното поле и отправи удар в близкия ъгъл, който мина покрай вратата. Малко след това удар на Чочев от границата на наказателното поле мина покрай вратата.

В шестата минута на продължението Александър Василев отправи силен удар от около 25 метра, който влизаше под гредата, но Наумов успя да се справи и изби.

Черно море - ЦСКА 1948 1:1

0:1 Георги Русев (20)

1:1 Алекс Фернандес (52)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 77. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 39. Николай Златев, 33. Мишаел Алвес, 7. Матеус Машадо, 32. Мартин Дичев, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 9. Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 16. Сидклей, 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 55. Светослав Диков

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 4. Ангел Лясков, 11. Бирсент Карагарен, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов, 14. Елитон