Черно море и Берое завършиха при резултат 1:1 в мач от 20-ия кръг в efbet Лига. Алекс Фернандес изведе "моряците" напред в 13-ата минута. Тонислав Йорданов възстанови равенството в 72-ата минута.

След хикса "моряците" заемат шестото място в първенството, а Берое се намира на 11-а позиция.

start-photo.bg
32 снимки

В 3-ата минута Черно море получи шанс да изпълни пряк свободен удар след игра с ръка. Стигна се до разбъркване в наказателното поле при изпълнението, а топката попадна в Петар Босанчич, чийто удар бе блокиран.

Велислав Василев изпрати опасно центриране в 12-ата минута. Иван Караджов излезе, но не бе убедителен и изпусна топката. Все пак Берое оцеля. Минута след това отново Василев проби отдясно и нахлу в наказателното поле на Берое. Той намери Алекс Фернандес с пас земя. Вторият пък стреля директно и прати топката в мрежата за 1:0.

Атанас Илиев от "моряците" опита далечен прехвърлящ изстрел, тъй като Караджов бе направил няколко крачки напред. Стражът на Берое все пак успя да избие топката над напречната си греда. Последва ъглов удар, при който отново нападателят на домакините стреля с глава, но встрани от вратата.

В 28-ата минута Виктор Попов опита на два пъти да центрира. При второто му подаване Атанас Илиев се извиси и стреля с глава, но прати топката встрани от вратата. Минута след това и Алекс Фернаднес проби отдясно и опита да вдигне топката до свой съотборник, но центрирането му бе блокирано.

Три минути след това Александър Василев бе намерен на далчената греда, отново с центриране отдясно. Той опита да стреля с глава, но не уцели топката достатъчно добре и тя мина далеч от вратата.

Берое създаде най-добрата си възможност в 36-ата минута, когато Калоян Кръстев бе изведен отляво. Той потърси Вини Трибуле като пусна остро подаване близо до голлинията. Трибуле обаче не успя да стигне до топката, която пресече пеналтерията и напусна игра.

В 42-ата минута Атанас Илиев надскочи защитниците на Берое, но не успя да стреля с глава при корнер.

Калоян Кръстев бе изведен на добра позиция за изстрел в 60-ата минута. Тонислав Йорданов, който влезе от пейката го намери с хубав пас, Кръстев обаче не успя да уцели вратата.

Тонислав Йорданов изравни в 72-ата миунта. Попадението дойде след тъч, след като топката бе хвърлена във вътрешността на пеналтерията. Защитата на Черно море не се ориентира добре и топката стигна до Йорданов, който я прати в мрежата, за да възстанови равенството.

В 84-ата минута Калоян Кръстев опита трудно изпълнение, след като получи пас в наказателното поле на Черно море. Той се завъртя и стреля, но ударът му бе блокиран.

Две минути след това напрежението се покачи. След избита топка при центриране в наказателното поле на Берое, футболист на заралии игра с ръка, но на границата на пеналтерията. "Моряците" поискаха дузпа, но такава нямаше, тъй като нарушението бе извън наказателното поле. В 88-ата минута Атанас Илиев изпълни пряк свободен удар, топката обаче прелетя високо над вратата на Иван Караджов.

В 91-ата минута Макс Челич бе близо до това да стреля при изпълнение на корнер.