Черно море победи Славия с категоричното 3:0 на своя стадион „Тича“ и се окичва със званието „Зимен шампион“. Срещата между „моряците“ и „белите“ бе от 20-ия кръг на efbet Лига.

Най-деен за варненския тим бе Алекс Фернандес, който отбеляза първите две попадения и асистира за третото дело на Васил Панайотов.

Така Черно море събра 45 точки и ще зимува на върха в таблицата. ЦСКА може да събере същия актив точки като „зелено-белите“, ако в неделния ден победи Лудогорец. При победа на „зелените“ на „Българска армия“ или равен варненци ще водят еднолично в класирането.

Славия остава на 11-о място с 21 пункта, но може да бъде изместен от Хебър при победа на пазарджиклии над Ботев Пловдив.

start-photo.bg
34 снимки

Черно море - Славия

източник: Sofascore.com

Черно море нанесе първия изстрел в мача – Алекс Фернандес го отправи в 13-ата минута, но топката се отклони във Виктор Генев и попадна в ръцете на Светослав Вуцов.

Четири минути след това Пабло Гарсия пробва късмета си с шут отдалеч, но топката не мина близо до вратата.

Домакинът Черно море откри в средата на полувремето - Васил Панайотов получи в наказателното поле от левия фланг и без забавяне разтегли по-надясно, където Алекс Фернандес с премерен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Вуцов.

Малко след половин час игра Светослав Вуцов спаси Славия от сигурен гол след удар от 15-16 метра на Пабло Гарсия с десния крак. Първият сериозен пропуск за Славия дойде в 32-ата минута, когато Мартин Сораков излезе сам срещу Иван Дюлгеров, но стреля в тялото на стража.

"Моряците" сътвориха много хубава атака в 57-ата минута, минала през Пабло Гарсия и завършила с техничен изстрел на Алекс Фернандес във вратата на Светослав Вуцов за 2:0.

Двадесет минути преди края Черно море вкара трети гол. Иса изведе Панайотов сам срещу Вуцов, но халфът не успя от първия си опит. След секунди Алекс Фернандес залъга излезлия от голлинията Светослав Вуцов и центрира на главата на полузащитника, който вкара топката за трети път в мрежата на „белите“.

В 79-ата минута Дюлгеров се отличи с хубаво спасяване, а в ответната атака влезлият от пейката Едгар Пашеко пропусна да вкара четвърти гол, пращайки топката покрай вратата на Славия. "Белите" можеха да върнат един гол и от статично положение, ако Дюлгеров не бе отразил шут на Владимир Николов от пряк свободен удар.

FT / Черно море - Славия 3:0
1:0 Алекс Фернандес 25`
2:0 Алекс Фернандес 57`
3:0 Васил Панайотов 69`

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 6 Виктор Попов, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 19 Александър Василев, 27 Даниел Димов, 11 Алекс Фернандес, 5 Пабло Гарсия, 71 Васил Панайотов, 33 Мишаел Алвес, 86 Исмаил Иса

Треньор: Илиан Илиев

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 6 Мартин Георгиев, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев, 27 Емил Мартинов, 17 Ерол Дост, 23 Денислав Александров, 8 Емил Стоев, 33 Галин Иванов, 9 Мартин Сораков

Треньор: Златомир Загорчич