Царско село записа втората си победа в efbet Лига след успех над Левски с 1:0 в мач от 3-ия кръг. Автор на победното попадение беше Васев в добавеното време на първата част. Робърта напусна терена с контузия в 42-ата минута на срещата.След този успех момчетата на Любо Пенев временно са начело в класирането с актив от 7 точки и без допуснат гол, а Левски е с едва 1 точка след 3 кръга.

В началните минути Левски опита да създаде напрежение пред вратата на Пласид, но головите ситуации липсваха. В 12-ата минута Паулиньо излезе на голова позиция директно срещу Пласид, но не намери точен завършек на атаката. Малко по-късно и Здравко Димитров стреля, но нацели тялото на Родригес.

Царско село отвърна с пряк свободен удар на Галчев, който завърши с нарушение срещу Атанасов в 19-ата минута. Малко по-късно Христов опита мерника си, но Атанасов беше на място и изчисти топката

Антон Узунов
91 снимки

В 33-ата минута на двубоя Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар, зад топката застана Старокин, но не сполучи при изпълнението. Две минути по-късно Пласид съумя да предвиди атаката на Левски и изпревари Робърта, който получи отличен пас в наказателното поле, а топката излезе в аут.

Найджъл Робърта получи контузия и трябваше да напусне терена, а на негово място се появи Мартин Петков.

Царско село откри резултата с попадение на Васев, който засече центриране на Ивайло Марков отляво и наказа Михайлов, а всичко това във втората минута на добавеното време на първата част.

​През втората част Левски опита да стигне до попадение, но след серия от корнери не сполучи да го стори в началните минути на второто полувреме. Царско село контраатакуваше опасно, но при една от изгодните ситуации в 73-ата минута топката не стигна до Брахими. Левски отвърна с точен удар към вратата на Пласид, но вратарят реагира и не позволи кълбото да влезе в мрежата му.

В 89-ата минута на двубоя гредата на два пъти спаси Пласид от попадение, първо Даске нацели страничния стълб, а после на празна врата Атанасов не сполучи и натресе гредата. В края на двубоя Насиру пропусна да изравни като от изгодна позиция прати топката встрани от вратата. В следващия четвърти кръг Левски гостува на Монтана, а Царско село е домакин на ЦСКА 1948.

Левски - Царско село 0:1
голмайстор: 0:1 Васев (45+2)

Ето и съставите на двата отбора:

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Живко Атанасов, 7. Паулиньо, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов (71-Насиру Мохамед), 17. Найджъл Робърта (42-Мартин Петков), 28. Тома Даске, 40. Стайн Спиерингс, 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков (71-Деян Иванов), 99. Станислав Иванов (79-Марин Петков)

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков (86-Манев), 6. Антонио Георгиев (77-Мечев), 8. Уесли Ната (77-Андерсон Кордейро), 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев, 17. Реян Даскалов, 44. Хулио Родригес ,  93. Салиф Сисе (63-Брахими), 98. Стефан Христов (86-Будинов)

съдия: Георги Давидов