Отборът на Хебър успя да постигне шокираща победа с 1:0 като гост на Ботев Пловдив в първи двубой за сезон 2022/2023 в родната efbet Лига. В 77-а минута Цветелин Тонев шокиращо даде аванс на гостите след брилянтно изпълнение от воле. Въпреки някои класни избухвания на Емануел Току, "канарчетата" така и не стигнаха до попадение. Осезаемо се усети липсата на 4-5-ма основни играчи в редиците на тима на Азрудин Валентич.

30 снимки

Първите минути не предложиха почти нищо интересно, като темпото на Коматево беше изключително ниско. Октай Хамдиев пробва блокиран удар в 11-а минута, който обаче не затрудни защитниците на Ботев.

В 14-а минута, изненадващо, гостите стигнаха до първия сериозен шанс. След грешка в средата на терена Ивайло Михайлов беше изведен сам срещу Ханкич, но ударът му беше слаб и не затрудни стража.

Последва обаче мигновен отговор на "канарчетата".  След извеждащ пас към Николай Минков, той можеше да се окаже непокрит срещу Дебърлиев, но първото му докосване го подведе.

В 23-а Тонев видя как негов изстрел е блокиран, а удар с глава на Генев от последващия корнер мина встрани. В 32-а минута Току се отчете с брилянтен индивидуален пробив, започнал от централната линия на игрището, но ударът му не беше препятствие за Дебърлиев.

До края на частта натискът на домакините продължи, но неточностите не позволиха на играчите на Валентич да отбележат. Началото на второто полувреме не предложи нещо много по-различно, след като Хебър се бранеше добре, а Ботев се мъчеше, за да намери пролука.

В 61-а минута домакините създадоха добър шанс. Впечатляващият Емануел Току получи с гръб към вратата, обърна се и стреля, но Дебърлиев се справи по чудесен начин, за да отрази силния изстрел.

В 70-а минута "жълто-черните" имаха претенции за дузпа, но повторенията показаха, че няма основание за отсъждане на такава.

В 74-а минута феновете на Коматево помислиха, че техните любимци са повели. Бароан беше изведен на стрелкова позиция, след което той уцели страничната греда. Емануел Току успя да отбележи при добавката, но се видя, че в хода на нападението централният нападател на Ботев е бил в засада.

Само три минути по-късно обаче резултатът наистина беше открит, но за ужас на почитателите, попадението беше в полза на Хебър. След изпълнение на свободен удар топката беше изчистена до границата на наказателното поле, където Цветелин Тонев препарира Ханкич с брилянтно изпълнение от воле.

Ботев Пловдив - Хебър 0:1

0:1 - Цветелин Тонев (77)

Ето и съставите на двата тима:

Ботев Пловдив: Ханкич – Хертъм, Генев, Пунчец – Минков, Мертенс, Нади, По Конате – Д. Тонев, Току – Бароан

Хебър: Дебърлиев, Михайлов, Осира, Пл. Крумов, Цв. Тонев, Търтов, Лобов, Кнежевич, Хамдиев, Манев, Ив. Михйлов,