Ботев Враца победи Хебър с 3:0 в контрола. Това бе втората проверка на врачани от лятната им подготовка.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но възпитаниците на Даниел Моралес могат да съжаляват, че не откриха резултата, след като пропуски от добри позиции направиха Мирослав Маринов и Дориан Бабунски.

През втората част Ботев Враца взе инициативата и създаде няколко чисти положения в началото ѝ. В 60-ата минута врачани откриха резултата, след като Чавдар Ивайлов намери отлично Дориан Бабунски, който хладнокръвно се разписа. Но Даниел Моралес получи лоша новина, след като разбра, че при асистенцията си ивалов е получил разтежение и трябваше да бъде принудително заменен.

Ботев удвои преднината си след добро подаване на Юлиан Ненов и гол на юношата на ЦСКА Йоан Бауренски. Крилото асистира и за третото попадение, което бе дело на Мартин Николов, който оформи класическия резултат.

Следващата проверка на Ботев Враца е планирана за вторник, когато тимът на Даниел Моралес ще се изправи срещу Берое.