Ботев Враца победи Славия с 1:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Браян Переа в 90-а минута. Срещата бе изключително нервна, а за домакините бяха изгонени Мартин Кавдански и Момчил Цветанов, докато за гостите червен картон получи Велко Йеленкович. С тази победа Ботев Враца е вече 11-и с актив от 22 точки, докато Славия остава на 6-а позиция с 35 пункта на сметката си.

В 9-а минута дойде първият по-добър шанс в срещата. Браян Переа се ориентира добре и след като овладя топката извън наказателното поле, веднага опита удар от разстояние, който бе точен, но вратарят на Славия внимаваше и спаси. В следващите минути играта бе накъсана, като двата отбора предпочитаха сигурността в отбрана и избягваха излишните рискове.

Lap.bg
38 снимки

Тони Тасев изпълни пряк свободен удар от разстояние в 29-а минута, който наглед не бе особено голяма заплаха, но Красимир Костов от Ботев Враца изпусна топката и в последния момент се ориентира, преди да допусне фатална грешка. В 33-а минута Тони Тасев направи великолепен пробив на левия фланг при контраатака, след което опита удар от границата на наказателното поле, но топката се отби от страничния стълб на вратата на Ботев Враца. Късмет за домакините!

В 43-а минута Ерол Дост овладя топката в средата на терена и направи самостоятелен дрибъл, след което направи феноменален финт срещу Петко Ганев, за да го елиминира, но изстрелът му от чиста позиция, бе невероятно отразен от Красимир Костов, който изби в корнер.

В 52-а минута Славия направи нова добра атака, при която Тони Тасев намери Галин Иванов на границата на наказателното поле, но ударът с левия крак на футболиста на "белите" бе право в Красимир Костов, който улови. "Белите" опитваха да установят траен натиск, но Ботев Враца бе достатъчно организиран в отбрана.

В 78-а минуа Велко Йеленкович направи грубо влизане, за което му бе показан втори жълт и респестивно червен картон, а Славия остана с 10 човека на терена.

Мартин Кавдански удари противников съперник в лицето след борба за висока топка и съдията показа втори жълт картон, който бе последван и от червен. Двата отбора останаха с по 10 човека на терена.

В 90-а минута Марко Мажуга намери чудесно Мирослав Маринов, който бе на фланга, а накрая подаде остър пас с десния крак към Браян Береа, който се бе позиционирал страхотно и на опразнената врата успя да завърши, за да открие резултата.

Момчил Цветанов направи ужасяващо влизане, за което първоначално получи само жълт картон, но след като съдията разгледа ситуацията сам на монитора за ВАР, прецени, че трябва да изгони играча на домакините - Ботев Враца остана с 9 човека.

Това бе всичко в този мач, който ни предложи късно попадение и три червени картона, а Ботев Враца ликува с трите точки срещу Славия.

Стартови състави:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 8. Диего, 3. Мартин Кавдански, 30. Петко Ганев, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов, 6. Антонио Георгиев, 23. Брайън Мендоса, 28. Клери Сербер, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа

Треньор: Даниел Моралес

Славия: 21. Светослав Вуцов, 4. Людовик Соареш, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 3. Ертан Томбак, 19. Чунг Нгуйен До, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 17. Ерол Дост, 10. Владимир Николов

Треньор: Златомир Загорчич