Ботев Пловдив загуби с 3:4 от Гурник Забже в първа контролна среща от лагера в Турция. Дебют за "канарчетата" направи новото попълнение Георги Николов.

Защитата на "канарчетата" допусна доста грешки през първата част и инкасира три попадения. На два пъти за поляците се разписа Себастиан Мусиолик, а един гол добави Адриан Капралик.

През втората част головото шоу продължи.

Фаустас Степонавичус вкара фамозен гол от дистанция за 1:3, но в ответната атака Пьотр Кравчук възстнови аванса от три попадния за Гурник.

Две минути по-късно пак Степонавичус се разписа след добро двойно подаване със Секулич.

В заключителните минути отново Секулич с нестандартна асистенция изведе Красиян Колев, който оформи крайното 3:4.

Следващата проверка за Ботев е срещу датския Вайле на 28-и януари.

Официален сайт Ботев Пловдив
8 снимки

Срещата започна с не особено високо темпо и предимство по отношение на владеенето на топката за Ботев. Въпреки това за първите 5 минути не се стигна до опасни положения.

След 10 минути игра полският клуб откри резултата. Лукас Подолски със страхотен пас изостри атаката с чудесен пас, след което Мусиолик получи пас и на празна врата прати топката в мрежата.

Само 3 минути по-късно се стигна и до втори гол за Гурник. Янички разсее защитата на Ботев с извеждащ пас. Капралик се отскубна от бранителите и с хубав удар в ъгъла не остави шансове за Даниел Кайзер.

В 18-а минута Ботев създаде положение, след като Попов, Акере и Николов комбинираха добре. Последният опита и удар, но бе блокиран.

Половин час след първия съдийски сигнал резултатът стана катастрофален за "канарчетата". Отново с един пас защитата бе матирана и Мусиолик успя с левия крак да вкара втория си гол в мача.

В начало на втората част Ботев пренесе играта в по-предни позиции, което доведе до възможност за удар на Янис Карабельов. Шутът на халфа обаче премина над напречната греда.

Малко преди да изтече час игра Ботев върна едно попадение. Фаустас Степонавичус получи топката на тъчлинията, с дрибъл се измъкна от няколко футболисти и стреля към вртата. Изстрелът беше много силен и попадна точно в сглобката на вратата, като не остави шанс за реакция на вратаря.

Само няколко минути по-късно обаче Гурник отново вкара топката в мрежата. Пьотр Кравчук получи подаване в наказателното поле и от непосредствена близост преодоля влезлия на почивката Смъркалев.

В 68-та минута головото шоу продължи. Степонавичус и Секулич разшифроваха противниковата защита с двойно подаване и литовецът с хубав удар вкара втория си гол в мача.

Десет минути по-късно Степонавичус бе близо и до хеттрик, но нацели страничния стълб.

LIVE Ботев Пловдив - Гурник Забже 2:4

0:1Себастиан Мусиолик 10'

0:2 Адриан Капралик 13'

0:3 Себастиан Мусиолик 29'

1:3 Фаустас Степонавичус 59'

1:4 Пьотр Кравчук 66'

2:4 Фаустас Степонавичус 68'

3:4 Красиан Колев 90'

Състави:

Ботев: 22. Кайзер, 15. Ето'о, 38. Балоянис, 79. Чернев, 10. Попов (К), 20. Перера, 28. Карабельов, 6. Мертенс, 16. Акере, 31. Уме, 93. Николов

Резерви: Смъркалев, Русев, Папазов, Укаки, Видев, Татаров, Джон Емануел, Балтанов, Колев, Видолов, Минков, Павлов, Батиги, Нвачукву, Секулич, Степонавичюс и Найденов

Гурник: 1. Биелица, 2. Секулич, 6. Рашак, 7. Капралик, 9. Мусиолик, 10. Подолски (К), 11. Енали, 25. Сиплак, 26. Янички, 27. Сзала, 55. Чиш