Ботев Пловдив посреща Локомотив София в мач от 15-я кръг на efbet Лига. Двубоят е с начален час 12:30 и може да го наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към събитието, като го проследи минута по минута.

Мохамед Брахими остава извън смеките за Ботев, като той е дългосрочно контузен. Дилан Мертенс все още чака първите си минути от месец май с екипа на "канарчетата". Колев, Кацаров и Серкан Юсеин са в полезрението на пловдивчани за евентуален трансфер, а и при 4-е победи от началото на сезона за Ботев Пловдив, Ивелин Попов неизменно вкарва гол или дава асистенция.

Алан Диас и Фелипе Райън са аут за Локомотив София за предстоящия сблъсък в Пловдив. Димитър Митков има болежки в областта на бедрото и ще бъде под въпрос за двубоя. Локомотив София вече 360 минути няма допуснат гол във всички турнири. Тимът спечели и последното си гостуване на Ботев в Пловдив.