Отборът на Ботев Пловдив победи с 1:0 руския Рубин Казан в поредната си контрола в Белек. Мартин Секулич донесе успеха с гол в средата на първата част. Пловдивчани бяха подкрепени и от агитка, която бе дошла до Турция, за да ги подкрепя.

start-photo.bg
91 снимки

Досега "канарчетата" изиграха три проверки в Турция, като загубиха от Гурбик Забже и Пакши и победиха Вейле.

Ботев откри резултата в 21-ата минута. Тогава вратарят на съперника излезе, за да изчисти един дълъг пас в предни позиции, но всъщност подаде кълбото на Секулич, който без да се бави от въздуха я прати в мрежата.

В самия край на полувремето се получи неприятна ситуация с младия Ивайло Видев. Защитникът получи контузия и трябваше да бъде изваден принудително от игра. През втората част срещата бе предимно равностойна, като и двата тима имаха по няколко положения за гол. На вратата на "канарчетата" добри изяви имаше младият Стефан Смъркалев.

Следващата проверка на Ботев е след два дни срещу Динамо Москва.