Ботев Пловдив ще се опита да вземе първа победа през сезона срещу Крумовград в ранния неделен двубой от шестия кръг в efbet Лига. Срещата на стадион „Христо Ботев“ стартира в 19:00 часа и ще може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим сблъсъка минута по минута.

„Канарчетата“ записаха две равни и три загуби под ръководството на новия треньор Станислав Генчев в първите си пет двубоя и все очаква първия си успех под ръководството на младия специалист.

Бившият наставник на Етър, Лудогорец и Локомотив София няма да може да разчита на Джеймс Ето’о, който получи червен картон при поражението срещу Хебър в Пазарджик в миналия кръг. Добрата новина пък е, че Антонио Перера се завръща именно след наказание.

През седмицата Ботев привлече бившия капитан на националния отбор – Ивелин Попов, който разтрогна договора си с Левски. С опита си той трябва да помогне на отбора да излезе от тежката ситуация и да окаже подкрепление в атака на единствения голмайстор на тима през този сезон – Мартин Секулич. Хърватинът е отбелязал единствените две попадения за „жълто-черните“ до момента през кампанията.

В събота вечерта пък се състоя среща между собственика Антон Зингаревич и феновете на тима, като над два часа бяха обсъждани проблемите на клуба, а сред привържениците имаше и разнобой. Една част от тях не искат Тодор Неделев да се връща на „Колежа“, а другата – да.

Дебютантът в елита Крумовград може да се похвали с две страхотни победи - срещу шампиона Лудогорец и бронзовия медалист от последния сезон ЦСКА 1948. Тимът обаче загуби другите си три мача. При успех днес обаче тимът може да завърши кръга в Топ 6.

Това ще бъде четвърти мач в шест кръга за тима в Пловдив, след като именно тук домакинства отборът на Неманя Миланович, който ще разчита на оптимален състав, след като няма кадрови проблеми.