Нападателят на Арда Преслав Боруков напусна лагера на мъжкия национален отбор преди приятелския двубой с Албания във вторник, 17 октомври, в Тирана. Причината е травма, която няма да му позволи да вземе участие в контролната среща, съобщиха от Футболния съюз, без да обявят дали ще бъде викан играч на мястото на стрелеца.

Боруков игра едно полувреме в срамния мач за „лъвовете“ с Литва, завършил при резултат 0:2. Нападателят на Арда не се отчете с нещо значимо на Националния стадион „Васил Левски“ и след почивката на мястото му влезе Георги Русев.

Двубоят с Литва бе трети за Боруков с националната фланелка. В предната квалификация с Черна гора, загубена с 1:2, 23-годишният играч отбеляза и дебютния си гол за „трикольорите“.

За клубния тим на Боруков - Арда, предстои домакинство на Лудогорец идната неделя.