Българският шампион Лудогорец не срещна никакви трудности и прегази с категоричното 6:0 гостуващия на „Хювефарма Арена“ тим на Хебър Пазаржик във втория двубой от неделната програма на деветия кръг в efbet Лига. По този начин възпитаниците на Анте Шимунджа записаха най-изразителния си успех от началото на сезона и вече имат цели 25 попадения на сметката си в първенството.

Всичко стартира още в третата минута, когато Иван Йорданов откри с дебютното си попадение за „орлите“, а Рик Джонатан удвои в 27-ата минута, преди Бърнард Текпетей да вкара трети гол в 37-ата минута. Последваха две попадения на Спас Делев в 44-ата от пряк свободен удар и в 48-ата минута. Кирил Десподов пък оформи крайния резултат в 61-ата минута.

Антон Узунов
92 снимки

Разградчани не оставиха никакви съмнения за това кой е по-класният тим и победата им бе напълно заслужена, след като контролираха събитията на терена през всичките 90 минути. Пазарджиклий пък не показаха нищо особено, като дори можеха да допуснат и още някое попадение.

След този успех Лудогорец се изкачи на втората позиция с актив от 19 точки, с една по-малко от лидера ЦСКА 1948, но „орлите“ имат два мача по-малко от „червените“. Хебър остава на 13-о място със седем пункта. В следващия кръг шампионите гостуват на Ботев Враца, но преди това приемат носителя на трофея от Лигата на конференциите – Рома, в първи двубой от груповата фаза на турнира Лига Европа. Пазарджиклий пък гостуват на Черно море в първенството.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Шимунджа: Доминирахме от първата до последната минута

Фулвио Пеа: Сбъркахме почти всичко, можем само да поздравим съперника​

Спас Делев: Конкуренцията в Лудогорец е жестока​

Старши треньорът на шампионите Анте Шимунджа бе направил няколко промени в сравнение с 11-ката, която стартира срещу Левски за Суперкупата. На пейката останаха Антон Недялков, Сисиньо, Матиас Тисера, Кирил Десподов, Каули Оливейра и Мануел Кафувана - Шоу, а извън групата бе Игор Пластун. Официален дебют обаче направи десният бек Аслак Фон Витри, който се отличи с няколко добри включвания в атака.

Лудогорец стартира ударно и още с първата си реална голова ситуация откри резултата. В третата минута Якуб Пиотровски намери Бернард Текпетей отдясно, а той изведе на скорост правещия дебют Аслак Фон Витри, който центрира в наказателното поле, където вратарят Петър Дебърлиев не успя да избие по най-добрия начин и топката попадна в Йорданов, който стреля точно и отбеляза първия си гол за представителния тим на „орлите“.

Три минути след това Фон Витри изведе отдясно в пеналтерията Текпетей, който центрира опасно по земя във вратарското поле, но нито един негов съотборник не успя да засече топката.

В 20-ата минута домакините имаха нов шанс за второ попадение. Рик Джонатан получи в половината на Хебър и много хитро изведе Текпетей отдясно на скорост, който влезе в наказателното поле и центрира остро и успоредно на голлинията, но сантиметри разделиха от това Спас Делев да засече на далечната греда.

LAP.bg
31 снимки

Натискът на "орлите" се усилваше и само две минути по-късно Рик Джонатан и Текпетей направиха хубаво двойно подаване отдясно, а бразилецът получи обратно в наказателното поле и шутира силно и ниско към вратата с десния крак, но Дебърлиев успя да избие в корнер.

Вторият гол обаче не закъсня и падна в 27-ата минута. Играчите на домакините разиграха добре пред наказателното поле, а Текпетей изведе отлично отляво в пеналтерията Рик, който пое топката и с десния крак я прати над Дебърлиев за 2:0.

Точно десет минути след това се стигна и до класика в Разград. Иван Йорданов предостави чудесно дълго извеждащо подаване за Текпетей, който овладя отдясно в наказателното поле и с прекрасен удар с десния крак прати топката в далечния ъгъл на вратата на Дебърлиев – 3:0.

Минута преди края на редовното време на първата част Мартин Михайлов фаулира Спас Делев на опасна позиция пред наказателното поле. Потърпевшият се зае с изъплнението на свободния удар и след отличен фалцов изстрел над стената вкара за 4:0.

На почивката бяха извършени по две смени и в двата тима. За Лудогорец на терена се появиха Кирил Десподов и Мануел Кафумана - Шоу, които замениха Бернард Текпетей и Якуб Пьотровски, докато за Хебър се появиха Боян Кнежевич и Богомил Божуркин на местата на Емануил Манев и Георги Търтов.

Секунди след началото на втората част Рик Джонатан получи от Десподов отдясно в наказателното поле, задържа добре, след което му върна топката, а българският национал стреля към далечния ъгъл, но Осира Корнел изчисти пред голлинията. Секунди след това Дени Групер нанесе силен изстрел от дистанция, но в аут.

В 48-ата минута обаче Лудогорец отбеляза и пети гол. Кирил Десподов направи отлично двойно подаване с Фон Витри отдясно, като норвежецът намери родния национал технично с пета в наказателното поле. Десподов пък центрира на първа греда, където Делев засече и отбеляза втория си гол в двубоя.

Вихрушката пред вратата на Дебърлиев продължи и в 61-ата минута Десподов също се разписа. Фон Витри получи на десния фланг и много хубаво изведе Делев в наказателното поле, който центрира ниско към точката за дузпа, а там Десподов засече във вратата – 6:0.

Хебър създаде първата си реална голова възмъжност в 63-ата минута, когато капитанът Цветелин Тонев центрира отляво в наказателното поле, където Адернисола Есеола овладя, устоя на натиска на Терзиев, обърна се и стреля по тревата с десния крак, но покрай дясната греда на Серджио Падт.

В следващите минути страстите на терена намаляха, като се стигна единствено до неточни удари на Матиас Тисера и Мануел Кафумана - Шоу за Лудогорец и на Венсан Марсел от Хебър.

Две минути преди края на редовното време се наложи за първи път на Серджио Падт да се намесва след опасен далечен изстрел на Марсел, но нидерландецът се справи изби в ъглов удар.

До края на двубоя не се случи нищо по-интересно, като единствено Лудогорец завърши мача с 10 човека, след като се контузи и напусна терена, а "орлите" нямаха право на повече смени. Въпреки това "орлите" записаха гръмка победа и поглеждат смело към мача с Рома от групите на турнира Лига Европа идния четвъртък.

FT | ЛУДОГОРЕЦ – ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК  6:0

1:0 Иван Йорданов 3'

2:0 Рик Джонатан 27'

3:0 Бернард Текпетей 37'

4:0 Спас Делев 44'

5:0 Спас Делев 48'

6:0 Кирил Десподов 61'