Черно море и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Головата суша бе логична, след като за 94 минути единственият точен удар в една от двете врати беше на халфа на гостите Лукас Салинас.
След по-активно начало за домакините логично първото голово положение бе пред вратата на Луков. В 10-ата минута Родриго Енрике преодоля технично на десния фланг Момчил Цветанов и сложи топката на главата на Исмаил Иса, но той отблизо не уцели вратата. Гостите отговориха с добра атака и удар на Лукас Салинас две минути по-късно, но топката попадна право в ръцете на Дюлгеров.

Грешка на вратаря Дюлгеров в 17-ата минута едва не доведе до попадение за гостите. Той напусна наказателното поле, за да пресече извеждащо подаване към Салинас, но не се справи добре и топката попадна в Цветанов. Крилото  веднага потърси опразнената врата, но стреля в аут.

До почивката играта се водеше предимно в половината на "черно-белите", но домакините трудно стигаха до завършващ удар. Най-активен в тима на "моряците" беше Родриго Енрике, но и той трудно пробиваше скъстената защита на съперника.

Черно море Локомотив Пловдив

източник: Sofascore.com

През втората част гостите стояха по-добре на терена, но варненци показаха добра игра в защита. В 78-ата минута добро взаимодействие между Цветомир Панов и Илиан Илиев завърши със силен шут на последния, но той не намери очертанията на вратата. Последваха две отлични слизания на Локомотив в наказателното поле, но първо Дробаров, а след това и резервата Касми не позволиха да се стигне до изстрели към Дюлгеров.

До края на мача преобладаваха единоборствата и логично последният съдийски сигнал дойде при 0:0.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ ПД 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27.  Даниел Димов-капитан, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 7. Родриго Вилела, 70. Стефан Велев, 10. Илиан  Илиев, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике, 9. Исмаил Иса

Резерви: 22. Георги Георгиев, 5. Стефан Станчев, 32.  Мартин Дичев, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 29. Файсел Касми, 16. Денислав Ангелов

Треньор Илиан Илиев

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 39. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев-капитан, 15. Кристиан Илич

Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 11. Конър  Руан, 13. Видол Сейменски, 10. Георги Минчев, 20. Александър Иванов, 50. Иван Арамазов