Берое победи с 3:0 Черно море и кръг преди края на редовния сезон си осигури място в първата шестица на efbet Лига. Старозагорци имат три точки аванс пред "моряците" и един гол повече в преките двубои между двата отбора.

Головете на стадиона под Аязмото вкараха Мартин Камбуров (29-дузпа), Алиун Фал (44) и Зоран Йосипович (86). От 36-ата минута гостите играха с 10 души, след като Стефан Станчев бе изгонен за втори жълт картон.
Варненци влязоха по-добре в мача и още в началните минути създадоха главоболия на защитата на домакините. Във 2-ата минута Матиас Курьор се измъкна от защитата и върна удобна топка към Мартин Минчев, но ударът на младока мина покрай вратата.

Постепенно старозагорци изравниха играта и в 13-ата минута бяха много близо до откриване на резултата. Страхотно заучено положение от фаул матира отбраната на "моряците", но ударът с глава на Алуин Фал бе избит от Стефан Станчев на самата голлиния и с помощта и на гредата опасността бе предотвратена.

Домакините стигнаха до гол в 29-ата минута от дузпа. Точен от бялата точка беше Мартин Камбуров, а попадението е под №231 в елита за ветерана. Дузпата бе изрботена от Камбуров, който получи подарък от Панайотов, преодоля елегантно вратаря Митрович и бе съборен от стража на "моряците".

Гостите се опитаха да изнесат играта по-напред, но груба грешка на Стефан Станчев в 36-ата минута остави отбора с 10 души. Защитникът получи втори жълт картон за събаряне на откъсващия се Алуин Фал и се прибра преждевременно в съблекалнята.

След червения картон старозагорци добиха още по-голяма увереност и минута преди почивката стигнаха до втори гол. Вкара го Алиун Фал след страхотно центриране на Стив Фуртадо отдясно.

През второто полувреме варненци се опитаха да бъдат равностойни на домакините и в голяма част от времето успяха. Имаха и добра възможност да върнат интригата в двубоя, но Матиас Курьор не уцели вратата.

Четири минути преди края две от резервите на Берое изработиха скъпоценния трети гол. Октавио изведе Зоран Йосипович на добра позиция, а нападателят показа класа и с две докосвания оформи крайното 3:0.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 3:0

Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров 29, 2:0 Алиун Фал 44, 3:0 Зоран Йосипович 86

БЕРОЕ (3-5-2): 12. Душан Перниш - 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков 59. Ахмед Тоуба - 20. Стив Фуртадо, 17. Ибрахима  Конте, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев,10. Гаюс Макоута - 11. Алиун Фал, 9. Мартин Камбуров-капитан

Треньор Димитър Димитров

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): 18. Миодраг Митрович - 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов-капитан, 5. Стефан  Станчев, 2. Цветомир Панов - 71. Васил Панайотов, 7. Патрик Андраде - 90. Мартин Минчев, 10. Илиан Илиев, 72. Родриго Енрике, - 19. Матиас Курьор