Отборът на Берое разнищи Ботев Пловдив в дербито за Тракия в efbet Лига. „Зелените” се наложиха с 3:0 и пропуснаха още куп положения пред вратата на „канарчетата”. Футболистите на Димитър Димитров – Херо имаха инициативата през целия мач и съвсем заслужено се поздравиха с успеха и трите точки. Ботев от своя страна отново разочарова с представянето си и отново не успя да реализира попадение. За последно пловдивчани вкараха на 26 октомври.

Антон Узунов
31 снимки

Мачът започна по-добре за домакините, които се пригодиха по-лесно към тежкия и мокър терен. Първите десетина минути преминаха под диктовката именно за тима на Берое, който стигна и до няколко удара. Първият такъв, но много неточен, бе дело на Еривалдо в 6-ата минута.  Три по-късно Иван Минчев стреля опасно с левия крак след самостоятелна акция, но топката профуча над напречната греда. Веднага след това, отново Минчев бе замесен в интересна ситуация. Той центрира остро от дал, топката премина покрай всички футболисти в наказателното пол, тупна коварно и премина покрай десния страничен стълб на вратата.

Натискът на домакините даде резултат в 20-ата минута, когато Еривалдо откри за Берое с дебютния си гол за старозагорци. Крилото на „зелените” получи пас от Иван Минчев в пеналта, овладя и след като преодоля двама бранители на Ботев, стреля с левия крак в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Телевизионните повторения обаче показаха, че при паса на Минчев към Еривалдо, атакуващият футболист на домакините е бил в положение на засада.

След попадението си, домакините продължиха нападат и да тормозят отбраната на „канарчетата”, която така и не намери отговор на предизвикателството и допускаше наивни грешки.

Футболистите на Берое имаха още няколко удара по посока вратата на „жълто-черните”, но на два път Гаюс Макута стреля неточно, а в 44-ата Лебон пропусна най-добрата ситуация. След грешка при изнасянето на топката от страна на Ботев, домакините организираха бърза контраатака. Иван Минчев открадна топката и веднага пусна пас към Лебон отляво. Той стреля незабавно с десния крак, но техничният му удар бе спасен с вещина от Георги Аргилашки.

За статистиката през първото полувреме, Ботев имаше едва един удар към вратата на Ганев, който бе дело на Джонатан, но не попадна в очертанията и излезе в аут.

Второто полувреме започна ударно за домакините, които в рамките на три минути решиха всичко в мача. Алиун Фал покачи на 2:0 в 54-ата минута, след като засече пас на Еривалдо отдясно. Това бе осмо попадение за голмайстора на Берое от началото на сезона.

Само три минути по-късно Берое отново реализира. Този път голът дойде след изпълнение на корнер. Топката бе центрирана в пеналта, където Георги Ангелов се извиси над всички и с глава заби коженото кълбо в мрежата за 3:0.

Едва в 59-ата минута Ботев стигна до първия си точен удар в мача. Крис Добрев стреля от средна дистанция, но Ганев внимаваше и изби в корнер.

В оставащите минути до края на срещата темпото на игра видимо спадна, а Берое съумя да запази вратата си суха за първи път в последните седем мача насам.

FT / БЕРОЕ – БОТЕВ ПД 3:0

1:0 Еривалдо 20'