Берое надви ЦСКА 1948 с 1:0 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мач вкара Даниел Генов в средата на второто полувреме. Гостите завършиха срещата с човек по-малко, след като в 54-ата минута Венцислав Василев беше изгонен за два жълти картона.

Двата тима изиграха изключително слаб мач, в който опасностите пред вратарите почти липсваха. Срещата беше изпъстрена от нарушения, а главният рефер Валентин Железов даде куп официални предупрежения.

С успеха Берое събра 32 точки и заема 7-о място, като запази шансове за класиране в Топ 6 след края на редовния сезон. ЦСКА 1948 е 10-и с 26 точки.

Снимки: Павел Данев
56 снимки

В 7-ата минута Берое получи право да изпълни пряк свободен удар. Мариани центрира в наказателното поле, където Тунгара стреля неточно с глава. В 15-ата минута пред ЦСКА 1948 се откри добра възможност. Шопов проби отдясно и пусна към Колев в наказателното поле. Нападателят обаче отправи слаб удар, който не затрудни Ганев.

Малко след това заралии получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Ударът на Мариани обаче срещна стената. В 26-ата минута ситуацията се повтори, но пред наказателното поле на Берое. Зад топката застана Галин Иванов, чийто шут срещна тялото на Мариани и излезе в корнер.

Грубите нарушения продължиха да изобилстват и след половин час игра петима футболисти вече бяха декорирани в жълто. В 38-ата минута Караджов се справи с удар на Мариани.

В 54-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Тунгара напредна с топката и беше фаулиран от Венци Василев. Защитникът вече имаше един жълт картон и бе изгонен от главния рефер Валентин Железов.

След червения картон Берое владееше повече топката, но все така трудно създаваше нещо опасно пред Караджов. В 68-ата минута все пак заралии стигнаха до попадение. Резервата Даниел Генов получи топката в наказателното поле от Лебон. Фланговият футболисти овладя топката, умело смени посоката и с удар в далечния ъгъл матира Караджов.

В 75-ата минута Фал проби през центъра и опита удар, който обаче не затрудни Караджов. Шест минути по-късно Тунгара получи отдясно от Лебон, напредна, но си затвори ъгъла и стреля неточно. Малко след това Тошев изпревари Динков и засече с глава центриране на Марин отляво, но Ганев внимаваше.

Берое – ЦСКА 1948 1:0

1:0 Даниел Генов (68)

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам бен Юсеф, 8. Абубакар Тунгара, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков /к/, 18. Давиде Мариани (87 - 77. Божидар Пенчев), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (90 - 3. Мирослав Енчев), 43. Джонатан Перейра, 99. Умар Камара (64 - 7. Даниел Генов)

Резерви: 12. Иван Гошев, 26. Амит Битон, 77. Божидар Пенчев, 7. Даниел Генов, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев

Треньор: Петър Хубчев

ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов, 21. Венцислав Василев, 25. Георги Ангелов, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 68. Васил Шопов (56 - 3. Димитър Пиргов), 10. Георги Русев (75 - 11. Денислав Александров), 33. Галин Иванов /к/, 9. Александър Колев (64 - 90. Мартин Тошев), 22. Реян Даскалов (75 - 15. Александър Александров), 24. Лазар Марин

Резерви: 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров, 11. Денислав Александров, 3. Димитър Пиргов, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов, 90. Мартин Тошев

Треньор: Николай Киров

Ж.к. Тунгара, Камара, Динков, Мариани (Берое); Василев, Марин, Даскалов, Мартинов (ЦСКА 1948)