Арда спечели категорично с 5:0 контролата с третодивизионния Димитровград, която се игра на стадион "Хасан Семерджи" в Момчилград. Два гола вкара ветеранът Иван Коконов, разписаха се още Абубакар Тунгара, Радослав Цонев и Георги Атанасов.

През целия мач Арда беше по-добрият отбор на терена, но преди почивката само Тунгара успя да преодолее отбраната на съперника. Привлеченият от Берое нападател се разписа в 20-ата минута. През второто полувреме тимът от Кърджали се отпуши и вкара четири гола в рамките на 25 минути. Най-напред Коконов (60) удвои, а четири минути по-късно името си сред голмайсторите записа Атанасов. В 77-ата минута Коконов отбеляза второто си попадение в мача, а седем минути преди края друг от новите - дошлият от Пирин Радослав Цонев оформи крайния резултат.

Утре отборът на Арда заминава на лагер в Турция, където ще остане до 4 февруари. По време на престоя си в южната ни съседка кърджалийци ще изиграят четири двубоя, първият от които е срещу Аланияспор на 23 януари.