Арда победи Берое с 1:0 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига и сложи край на головата си суша от 5 мача в първенството.

Срещата започна доста равностойно. Двата отбора не предприеха излишни рискове през първата част и до опасни положения не се стигна.

Второто полувреме беше по-силно за домакините. Александър Тунчев беше направил корекции на почивката и това даде резултат.

В 71-та минута след статично положение падна единственото попадение в срещата. Радослав Цонев центрира, а в наказателното поле Абубакар Тунгара изпревари Жорди Говеа и с глава прати топката в мрежата.

С победата Арда вече е на 5-то място с 28 точки. Берое пък остава 8-ми с 21.

startphoto.bg
39 снимки

Срещата в Кърджали започна с леко закъснение. Причината беше проблем в тимовия лист на домакините. Там не е фигурирало името на Веселин Минев и се наложи той да се премести на трибуните. Минев беше наказан за предната среща и явно в клуба са допуснали неточност при попълването на имената, които съставят треньорския щаб.

Първият шанс се откри пред Берое. Вини Трибуле получи топката на левия фланг и подаде към границата на наказателното поле. Там след кратко разбъркване Едуин Ласо стреля, но над вратата.

След четвърт час игра сериозни положния пре двете врати липсваха. Двата тима не предприемаха излишнни рискове, а Арда имаше леко предимство във владението на топката.

Арда застраши вратата на Берое чак в 20-та минута. Тогава Радослав Цонев центрира от статично положение. В наказателното поле Умар Сако надскочи всички, но от трудна ситуация стреля в аут.

В 33-та минута грешка на Родриго Ачинели едва не доведе до гол в неговата врата. Станислав Иванов опита центриране, което вратарят понечи да улови. Преслав Боруков обаче го изпревари и нанесе удар с глава, който премина над напречната греда. Отговорът на Берое дойде в ответната атака. Сантиаго Годой опита шут от около 30 метра, но Дичевски с плонж успя да избие в корнер.

Лишеното от положения първо полувреме логично приключи и без голове.

Арда започна ударно втората част. Още в първата атака Преслав Боруков отправи първи точен удар за своя тим. Действията продължиха да се развиват пред вратата на Берое, но до гол не се стигна.

Постепенно мачът навлезе в руслото от първото полувреме. Арда владееше топката и търсеше празните пространства. Гостите от Стара Загора пък заиграха с много дълбоко подредена защита и разчитаха на контраатаки.

В 71-та минута домакините откриха резултата. Радослав Цонев центрира от статично положение, а Абубакар Тунгара изпревари Жорди Говеа за да реализира с глава.

В добавеното време Тонислав Йорданов изпълни прекрасен свободен удар, но напречната греда го лиши от попадение.

Все пак Арда направи достатъчно за да спечели трите точки.

FT Арда - Берое 1:0

1:0 Абубакар Тунгара 71'

Aрда: 24. Иван Дичевски, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Принц, 18. Джелал Хюсеинов, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах, 80. Лъчезар Котев (К), 99. Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 9. Леандро Годой, 11. Джани Политино, 17. Едуин Ласо, 18. Енцо Хойос, 21. Тиаго Сийас (К), 91. Винни Трибуле

Треньор: Хосе Луис Ачиари