Отборът на Арда Кърджали победи с 3:1 Спартак Варна в двубой от седмия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „Спартак“ в морската столица не предложи много голови възможности, но кърджалийци се оказаха по-съобразителни и прибраха трите точки в актива си след двете поредни загуби.

Тонислав Йорданов откри в 22-ата минута с удар в долния десен ъгъл, а Никола Борисов изравни с глава 19 минути по-късно. Полузащитникът Лъчезар Котев даде нов аванс на своите с хубав удар под гредата в 56-ата минута. Две минути след попадението на халфа, гол на Ивайло Климентов бе отменен заради засада. Иван Коконов подпечата победата на гостите минута преди края.

Михаела Аройо
12 снимки

Още преди да са изминали 120 секунди Илкер Будинов бе спънат на границата на наказателното поле от Александър Георгиев, но от статичното положение не произлезе нищо опасно. Йорданов също имаше шанс в 5-ата минута, но Дичевски го изпревари за една спорна топка.

Ковачев напредна в половината на варненци и опита комбинация със свой съотборник в наказателното полев, но неуспешно. Топката обаче се озова у Тонислав Йорданов, който с удар в десния долен ъгъл на Дичевски откри.

Никола Борисов изравни за Спартак Варна, възползвайки се от добро центиране от фал. Защитникът се промъкна между двама играчи на гостите и с глава матира Васил Симеонов.

Спартак Варна Арда Кърджали

източник: Sofascore.com

Шест минути след почивката Симеонов парира много опасен удар на Бабалиев, насочен в близкия ъгъл.

Лъчезар Котев отново изведе Арда напред със страхотен удар от границата на наказателното поле в 56-ата минута. Полузащитникът пласира топката точно под гредата.

Само две минути след попадението на Котев, бе отменен гол на "соколите". Климентов се възползва от разбъркване и прати топката във вратата на Симеонов, но след сигнал от ВАР буса, главният съдия Димо Димов маркира засада на халфа в момента на попадението.

Минута преди края на редовното време, авторът на втория гол - Котев, пусна пас "в коридор" към резервата Коконов, който с човек на гърба направи резултата 3:1, подпечатвайки победата на своите.

LIVE / Спартак Варна - Арда Кърджали 1:3

0:1 Тонислав Йорданов 22`

1:1 Никола Борисов 41`

1:2 Лъчезар Котев 56`

1:3 Иван Коконов 89`

Спартак Варна: 21 Иван Дичевски, 2 Велислав Боев, 19 Никола Борисов, 22 Сами Ел Анаби, 51 Илкер Илков Будинов, 17 Цветан Илиев, 13 Руслан Черненко, 8 Ивайло Климентов, 11 Виктор Митев, 7 Георги Бабалиев, 30 Божидар Васев

Наставник: Георги Иванов

Арда Кърджали: 36 Васил Симеонов, 6 Пламен Крачунов, 9 Тонислав Йорданов, 10 Светослав Ковачев, 11 Александър Георгиев, 20 Деян Лозев, 24 Алекс Петков, 26 Ел Мами Тетах, 77 Илия Юруков, 80 Лъчезар Котев , 97 Жосе Едералдо