Арда победи Локомотив Пловдив с внушителното 5:1 в мач от петъчната програма на 24-ия кръг в efbet Лига. Попадението за "смърфовете" отбеляза Парвиз Умарбаев още в 3-ата минута, но след това "железничарите" нямаха отговор.

Александър Георгиев изравни в 25-ата изравни, а Тонислав Йорданов донесе пълния обрат четири минути след изравнителния гол. Пълният шок за пловдивчани донесе Петко Ганев още четири минути след гола на бившия нападател на Литекс и ЦСКА.

Малко по-малко от четвърт час след началото на второто полувреме Бидунга от гостите бе изгонен за груб фал. Само няколко минути след като останаха с 10 души, "железничарите" допуснаха и четвърти гол дело на Иван Тилев. В последната минута на редовоното време Светослав Ковачев отбеляза и пето попадение след хубав рейд на резервата Георги Атанасов.

Антон Узунов
84 снимки

Още в 3-ата минута Петко Ганев върна с глава много лошо топката към Мартин Луков. От ситуацията се възползва пресиращия Парвиз Умарбаев, който с елегантен прехвърлящ удар над бившия си съотборник в Локо Пд откри резултата.

След около 10 минути игра Локомотив имаше два страхотни шанса да удвои. Първо удар на Боруков срещна напречната греда, а секунди след това отново зимното попълнение на пловдивчани имаше шанс на само няколко метра от вратата на "сините" от Кърджали. В средата на част Василев опита удар от дъгата, но грешникът за гола Ганев изби с глава в корнер.

В 25-ата минута Александър Георгиев изравни от няколко метра след спасяване на Рейдър при диагонален удар на Ковачев.

Четири минути след изравнителното попадение Тонислав Йорданов се възползва от центиране на Георгиев, което се отклони в Бидунга и с глава наказа Рейдър за втори път.

Още четири минути по-късно Петко Ганев се реваншира за грешката си при гола на Локомотив и след разбъркване при ъглов удар вкара трети гол за своя тим.

В началото на второто полувреме Карагарен получи добра възможност да стреля от изгодна позиция, но Луков показа страхотен рефлекс.

Малко по-малко от четвърт час след началото на втората част Райън Бидунга направи груб фал. Първоначално реферът Станислав Тодоров му показа жълт картон, но след ВАР консултация го изгони директно от терена.

Веднага след червения картон на бранителя, Светослав Ковачев разигра с Йорданов и имаше шанс да направи 4:1, но не улучи. Минута по-късно останал очи в очи с Рейдър и Иван Тилев не успя да преодолее германеца, като ударът му бе отразен.

21 минути след началото на втората част Иван Тилев от третия си опит от чиста позиция успя да отбележи. Попадението бе прегледано чрез ВАР, но нередност нямаше.

Към края на срещата Коконов пробва късмета си от около 25 метра, но Рейдър изби.

60 секунди по-късно Атанасов проби добре отляво и центрира към Ковачев, който от броени метри намери мрежата на "железничарите" за пети път.

FT / Арда - Локомотив Пловдив 5:1

0:1 Парвиз Умарбаев 3`

1:1 Александър Георгиев 25`

2:1 Тонислав Йорданов 29`

3:1 Петко Ганев 33`

4:1 Иван Тилев 66`

5:1 Светослав Ковачев 90`

Арда: 71.Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов(жк), 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 25.Давид Кики, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 80. Лъчезар Котев

Старши треньор: Стамен Белчев

Локомотив Пловдив: 71. Лукас Рейдър, 61. Райън Бидунга(чк), 5. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Емил Янчев, 9. Бирсент Карагарен, 19. Александър Василев, 20. Милош Петрович, 7. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков