Арда успя да преодолее Спартак Варна с реузлтат 2:0 в последен дуел от 22-ия кръг на efbet Лига. Александър Цветков беше изгонен в последната минута на първата част, което се оказа ключовият момент в мача. Станислав Иванов успя да вкара в 53-а минута. Иван Тилев отбеляза втори гол в 86-а минута, за да оформи крайният резултат.

78 снимки

Началото на двубоя беше равностойно, но първото половинчато положение беше на сметката домакините в седмата минута. Арда се задържа около наказателното поле на Спартак, а Милен Желев пробва удар, който обаче беше блокиран.

Като цяло обаче чистите положения тотално отсъстваха през първото полувреме на "Арена Арда". Единствено можеше да бъдат отчетени далечни удари на Тунгара и Ради Цонев, които обаче бяха много неточни.

Две минути преди края на полувремето обаче положението за варненци се влоши. След лошо влизане на Александър Цветков, Георги Кабаков беше привикан от ВАР, а неговото решение беше бързо и категорично - червен картон за халфа.

В началото на втората част домакините очакваха натиснаха. Станислав Иванов пласира точен изстрел, който обаче не затрудни Фигейредо, а минута по-късно и Боруков беше оставен на стрелкова позиция, но пропусна целта.

Очакваното се случи още в 53-а минута. След грешка в защитата на Спартак, Иван Коконов успя да центрира, а Станислав Иванов се оказа на правилното място, за да открие - 1:0.

В 64-а минута домакините може да решат всичко в мача. Иван Тилев стреля мощно след разбъркването от ъглов удар, но шутът остана на сантиметри от целта.

Напрежението пред вратата на Спартак обаче продължи и след това, като Ковачев пропусна отличен шанс в 76-а минута. Само 5 минути по-късно, след прекрасна комбинация по дясното крило между Букхолда и Н'диайе, извеждащ пас получи Тилев, който обаче реши да подава, а не да стреля, което се оказа грешка.

Четири минути преди края на мача домакините решиха всичко. След нова чудесна индивидуална изява на Светослав Ковачев, неговото центриране създаде хаос пред вратата на Арда, а Тилев вкара на опразнената врата за 2:0.

Ето и съставите на двата тима:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов;

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 17. Александър Белоусов, 11. Виктор Митев, 66. Александър Цветков, 22. Роберто Хименес, 6. Луан, 10. Румен Руменов, 30. Божидар Васев, 12. Евандро, 7. Лерой-Жак Микелс, 23. Жоао Марио.