Арда победи Етър Велико Търново с 3:0 в мач от от 12-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините бяха дело на Станислав Иванов, а на два пъти се разписа и Преслав Боруков. Арда бе по-добрият отбор, като изцяло контролираше темпото и развоя на двубоя, а можеше и да отбележи повече голове. С тази победа Арда е вече 3-и с 22 точки, докато Етър остава последен с едва 4 пункта на сметката си.

Още в 7-а минута Радослав Цонев центрира добре от корнер, а Преслав Боруков бе на чудесна позиция, пребори се във въздуха и отправи неспасяем удар с глава, за да открие резултата.

Малко след това в защитата на Арда цареше неризбриталество, а там бе Шахредин Бухолда, който реши да стреля, но опитът му профуча встрани от левия страничен стълб на Господинов. Мартин Тошев опита да изненада вратаря на Арда от пряк свободен удар с изпълнение по земя, но Анатоли Господинов внимаваше и улови спокойно.

Второто полувреме започна добре за Етър, като след центриране в наказателното поле Мартин Тошев бе на прекрасна позиция и опита незабавно удар от въздуха, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб на Господинов.

Секунди след това отново Мартин Тошев получи чудесно подаване зад противниковата защита, а нападателят не се поколеба да отправи изстрел с глава, но пак не бе точен. В 52-а минута Арда организира хубава атака, при която няколко играчи комбинираха, а накрая Иван Тилев намери Радослав Цонев, който опита труден удар с левия крак, който премина над напречната греда.

В 58-а минута вратарят на Етър допусна груба грешка със своето подаване, като Станислав Иванов открадна топката, финтира добре и успя да завърши с левия крак, като имаше и малко късмет, като кълбото се докосна до гредата, но влетя във вратата на гостите.

В 67-а минута Арда организира нова чудесна атака, при която Станислав Иванов размени подавания с Мартин Стойчев, а той намери Преслав Боруков на чиста позиция, като нападателят нямаше никакви проблеми да завърши с едно докосване.

В 75-а минута Тонислав Йорданов бе изведен чудесно и остана очи в очи с Мартин Величков, като опита да го прехвърли, но пресили своя удар, който излезе в аут. Секунди след това Арда вкара още едно попадение, след като Тонислав Йорданов бе изведен зад гърба на защитата, а той намери Иван Коконов, който се разписа на опразнената врата, но голът бе отменен поради засада.

Арда - Етър

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев /к/, 99. Станислав Иванов

Треньор: Алексадър Тунчев

Етър: 22. Мартин Величков, 77. Мартин Николов, 15. Георги Ангелов, 26. Мариян Иванов /к/, 25. Крум Стоянов, 4. Георги Александров, 8. Мартин Моран, 28. Николай Янков, 24. Шахредин Букхолда, 7. Кольо Станев, 9. Мартин Тошев

Треньор: Марин Стефанов

Съдия: Венцислав Митрев

Стадион: "Арена Арда"