Отборът на Арда победи Марица Пловдив с 3:1 в контролна среща играна на стадиона в Момчилград.

Пловдивчани откриха резултата в 6-ата минута чрез Радослав Апостолов. В 23-ата Радослав Цонев бе точе и възстанови равенството. След почивката паднаха още две попадения, техни автори бяха Тунгара в 50-ата и Иван Коконов в 52-ата минута.

Съдия на срещата бе Александър Тунчев, тъй като от съдийската комисия в Пловдив не изпратиха рефери за този двубой, въпреки, че бяха уведомени предварително.

Така това бе първа проверка за Арда в предсезонната подготовка. Тимът от Кърджали заминава на 25 юни за Боровец, където ще остане до 8 юли. За там са предвидени контролни срещи с ЦСКА 1948 II, Локомотив Сф, Пирин Блг и Хебър.