Арда разби с 4:0 Аланияспор в контролна среща. Турският тим игра предимно с резерви и юноши. Тимът на Александър Тунчев доминираше в мача и пропусна да направи успеха си още по-изразителен.

Кърджалийци поведоха минува преди края на първата част. Разписа се Иван Тилев след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Георги Атанасов удвои в 68-ата минута. Младият нападател вкара от три метра на празна врата. Четири минути след това Радослав Цонев се разписа за 3:0. Халфът беше точен с глава след центриране от корнер на Александър Георгиев.

В 79-ата минута Цонев оформи крайния резултат. Той получи топката на границата на наказателното поле, направи финт на защитник и вкара в долния десен ъгъл. Александър Георгиев отново проби, този път от ляво и изпрати топката пред дъгата.

Стартов състав на Арда: Анатоли Господинов, Джунейт Али, Милен Желев, Милен Стоев, Омар Сако, Лъчезар Котев, Илия Юруков, Иван Тилев, Иван Коконов, Абубакар Тунгара, Преслав Боруков (второ полувреме: Месут Юсуф, Александър Георгиев, Алекс Петков, Деян Лозев, Радослав Цонев, Ласана, Игнатов, Георги Атанасов, Шано, Палмарес).