Ботев Враца отстъпи пред кипърския АПОЕЛ Никозия с 0:3 в контрола, играна в Правец.

Врачани отстъпваха още през първото полувреме с 0:2. В деветата минута кипърците откриха резултата чрез удар с глава на Ставрос Гавриел, а десет минути по-късно удвоиха аванси си след удар на Кинглси Сарфо и рикошет.

В 12-ата минута Браян Переа стреля с глава, но стражът на кипърците спаси.

До почивката футболистите на Даниел Моралес имаха няколко възможности. Шут на Жан-Пиер Да Силва бе спасен от вратаря, а същото се случи и след удар на Чавдар Ивайлов в 26-ата минута.

В 42-ата минута Переа и Ивайлов разиграха добре, но колумбиецът не можа да засече топката във вратата. Две минути по-късно Момчил Цветанов изпълни пряк свободен удар, но топката мина покрай гредата.

След почивката имаше по-малко положения пред двете врати. АПОЕЛ все пак направи успеха си класически след второ попадение на Кингсли Сарфо.

Съставът на Ботев: Красимир Костов, Браян Мендоса, Мартин Кавдански, Меси Биатумусока, Момчил Цветанов, Диого Барбоса, Чавдар Ивайлов, Даниел Генов, Жан-Пиер Да Силва, Мирослав Маринов, Браян Переа

По-рано през деня резервният тим на АПОЕЛ победи ЦСКА 1948 II с 1:0 в проверка, като единственото попадение вкара Георгиус Ефрем от дузпа в последната минута на първото полувреме.