Царско село и Монтана завършиха 0:0 в мач от втория кръг в efbet Лига.  Гостите завършиха с 9 души, след като в 72-ата бе изгонен Николай Минков, а 10 минути преди това за втори жълт картон бе отстранен Стефан Цонков.

Двубоят започна с предпазлива игра и от двата отбора. Първи до голова ситуация стигнаха гостите, но Николай Цветков стреля неточно в 3-ата минута. "Царете" отговориха с точен удар в 11-ата минута на Андерсон Кордейро, който не създаде проблеми на вратаря Орлинов.

Открадната топка от домакините в 19-ата минута бе последвана от страхотен извеждащ пас към Салиф Сисе. Останал сам срещу стража на Монтана, той реши да го финтира и топката му избяга далеч от вратата. Тимът на Любо Пенев имаше добра възможност да поведе в 31-ата минута, но отлично изпълненият пряк свободен удар от Борис Галчев бе спасен от Орлинов.

Любослав Пенев Никола Спасов

източник: Антон Узунов

Втората част започна с по-активна игра на домакините, като в основата беше влезлият след почивката Мохамед Брахими. Именно той със страхотен финт в 50-ата минута преодоля Владимир Айтов встрани от наказателното поле, но бе съборен. Отново Брахими центрира отдясно в наказателното поле 8 минути по-късно, но непокритият Галчев стреля с глава над вратата.

В 62-ата минута Монтана остана с 10 души. Стефан Цонков получи втори жълт картон за задържане на Салиф Сисе. 10 минути по-късно и съотборникът му Николай Минков бе изгонен. Той си изпусна нервите и изрита топката към единия асистент-съдия, след което реферът Петър Костадинов не се поколеба да му вдигне директен червен картон.

Останали с 9 души, гостите се прибраха плътно около своето наказателно поле и не дадоха много възможности на домакините. 6 минути преди края резервата Стефан Христов бе изведен очи в очи с Орлинов, но не успя да го преодолее. Симеон Мечев и Реян Даскалов опитаха да изненадат вратаря Орлинов с удари отдалеч, но без успех.

ЦАРСКО СЕЛО - МОНТАНА 0:0

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Михаил Иванов, 44. Хулио Родригес, 17. Реян Даскалов-капитан, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 21. Емануил Манев, 11. Андерсон Кордейро, 14 Божидар Васев, 10. Борис  Галчев, 9. Мирослав  Будинов, 93. Салиф Сисе
Треньор Любослав Пенев

МОНТАНА: 1. Марин Орлинов, 2. Валери Христов, 3. Иван  Михов-капитан, 33. Стефан Цонков, 10. Владимир Айтов, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 16. Николай Цветков, 8 . Тони Тасев, 23. Сергей Георгиев, 11. Николай Минков