Царско село победи Ботев Пловдив с 3:2 в контролна среща, играна на комплекс "Царско село".

"Царете" започнаха силно двубоя и до 15-ата минута поведоха с 2:0. В 10-ата минута Христо Попадийн изведе перфектно Васил Шопов, който с диагонален удар отбеляза първото попадение в срещата.

Само 4 минути по-късно резултатът стана 2:0. Футболист на Ботев Пловдив върна трудна топка към своя вратар Християн Славков. Той излезе извън наказателното поле, нотопката го прехвърли. Славков опита да се върна и да я изрита, но не му се получи. В същото време Ален Стеванович догони топката, върна я към Петър Атанасов, който я копна към Васил Шопов и халфът отбеляза второто си попадение в срещата.

В 22-ата минута резултатът можеше да стане и 3:0. Миси Мезу даде чудесен пас към Петър Атанасов, който центрира успоредно, но Ален Стеванович не успя да засече топката.

Гостите отправиха първия си удар към вратата на Янко Георгиев в 24-ата минута, когато Николай Минков стреля в аут.

Най-чистото положение за гостите бе в 28-ата минута. Тогава Атанас Илиев даде добър извеждащ пас към Маркиньос, който излезе сам срещу Янко Георгиев, прехвърли го, но топката излезе в аут.

Гостите от Пловдив успяха да намалят в 63-ата минута. Тогава те направиха добра атака отляво и Николай Минков получи центриране в наказателното поле, овладя топката и я вкара във вратата на Християн Василев.

Само 3 минути по-късно Царско село си върна преднината от два гола. След бърза контраатака Лукас Диас изведе Ален Стеванович, който копна топката, но стражът на гостите леко я отклони, за да попадне у Милчо Ангелов, който я вкара на празна врата за 3:1.

В 71-ата минута в игра за Царско село се появи намиращият се на проби млад полузащитник Салим Диаби, който замени Лъчезар Балтанов.

3 минути преди края на срещата Маркиньос получи топката в наказателното поле, опита да стреля, Иван Бандаловски направи шпагат, но топката се удари в ръката му и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Антоан Бароан и намали на 3:2.

Царско село - Ботев Пловдив 3:2

голмайстори: 1:0 Васил Шопов 10, 2:0 Васил Шопов 14, 2:1 Николай Минков 63, 3:1 Милчо Ангелов 66, 3:2 Антоан Бароан 87-дузпа

състави:

Царско село: Янко Георгиев (46-Християн Василев), Александър Александров, Венцислав Василев (46-Иван Бандаловски), Мартин Кавдански, Луи Нганиони, Лъчезар Балтанов (71-Салим Диаби), Христо Попадийн (46-Милан Йокич), Васил Шопов (46-Лукас Диас), Петър Атанасов, Ален Стеванович (83-Дилян Георгиев), Миси Мезу (46-Милчо Ангелов)

Ботев Пловдив: Християн Славков, Станислав Работов (70-Марио Младеновски), Атанас Чернев (46-Филип Филипов), Виктор Генев, Кевин Янсон (70-Мите Цикарски), Дилан Мертенс, Николай Минков, Па Конате, Емануел Току, Маркиньос (87-Пламен Цончев), Атанас Илиев (55-Антоан Бароан)