Ботев Пловдив победи с 2:0 румънския Политехника в контрола в Банско. Головете вкараха Мартин Секулич (27) и Димитър Тонев (63-дузпа). В първия си мач в курортния град „жълто-черните“ загубиха с 0:2 от друг румънски тим – Университатя Крайова.

Първата възможност за "канарчетата" се откри в 26-ата минута, когато хубав пробив на Абдулайе Траоре завърши с удар от непосредствена близост в аут. Минута по-късно Мартин Секулич бе изведен зад отбраната на съперника и останал сам срещу вратаря, шутира покрай него за 1:0.

Пет минути след това шут на Траоре бе спасен от вратаря на румънския тим. В 36-ата минута пак той пропусна да се разпише, след като тръгна от центъра, надбяга отбраната на Политехника и остана сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Минута преди почивката Секулич бе изведен срещу вратаря, преодоля го и прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 62-ата минута след центриране от корнер Думбуя засече на задна греда, а топката се спря в ръката на бранител. Отсъдената дузпа бе реализирана от Димитър Тонев, който прати топката над плонжа на вратаря за 2:0. В 86-ата минута Точукчву Нади накара стража на Политехника да показва класа, след като стреля от около 20 метра.

Съставът на Ботев Пд: Хидайет Ханкич, Джеймс Етоо, Станислав Работов, Роберто Пунчец, Николай Минков, Реда Рабей, Красиан Колев, Самуел Акере, Мартин Секулич, Уме Емануел, Абдулайе Траоре (Стефан Смъркалев, Джеферсън, Хуго Ази, Моузес, Лъчезар Балтанов, Бисер Бонев, Антонио Перера, Точукву Нади, Димитър Тонев, Джаспър Ван Хертъм, Амаду Думбуя).