Отборът на Ботев Пловдив разстреля Царско село с 5:0 в контрола, играна на стадиона в Коматево. Така новият треньор на “царете” Андреа Сасарини тръгна с болезнена загуба начело на тима.

Ботев стигна до попадение още в 7-ата минута чрез новото попълнение Мохамед Брахими, но голът бе отменен заради засада. Царско село сякаш пое инициативата и имаше няколко добри възможности, но така и не се стигна до гол.

В средата на първата част Тодор Неделев демонстрира класа, но шутът му бе отразен от стража на "царете".

В 39-ата минута “канарчетата” все пак поведоха в резултата, след като Мартин Кавдански имаше нещастието да си вкара автогол. Реда Рабей подаде към Мохамед Брахими, който центрира по земя към Минков. Капитанът на Царско село Мартин Кавдански обаче скочи на шпагат, в опит да избие топката, но я вкара в собствената си врата.

Lap.bg
21 снимки

Второто полувреме започна равностойно, но впоследствие паднаха нови четири гола за "канарчетата".

Десетина минути след подновяването на играта Тодор Неделев отбеляза изключително красиво попадение и удвои за своя тим, а след още десет минути Реда Рабей оформи класиката. Само три минути бяха необходими на французина да отбележи и второто си попадение в мача и да покачи до 4:0.

В 82-ата минута Маркиньос също записа името си сред голмайсторите и оформи крайния резултат.