Лудогорец посреща Славия в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Срещата е от 17:30 часа на стадион „Хювефарма Арена“ и ще се излъчва по DIEMA SPORT и PLAY DIEMA XTRA. Двубоя ще следим за вас и в развитие в Gong.bg.
Шампионите от Разград показват значително подобрение под ръководството на новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. И трите им победи в шампионата са постигнати с идентичен резултат 2:0 – срещу Септември, Ботев Враца и Добруджа, което мнозина определят като "огледални успехи".
Разградчани се нуждаят от задължителна победа, за да не позволят на лидера Левски отново да натрупа преднина. “Сините“ вече взеха успех в този кръг, печелейки с 3:1 срещу Спартак Варна.
Преди този мач Лудогорец е на 11 точки от Левски, но към момента е с два мача по-малко.
Въпреки че Пер-Матиас Хьогмо почти няма проблеми с контузени и наказани футболисти, той може би ще запази ключови играчи за предстоящия през седмицата мач с ПАОК от турнира Лига Европа.
От друга страна, Славия демонстрира отлична форма, като е в серия от общо 7 победи и 3 равенства в последните 10 срещи, а от тях 3 победи и 1 равенство в последните 4 гостувания.
Жертва на възхода им стана и Левски, който бе победен с 2:0 на стадион „Александър Шаламанов“.
Под ръководството на Ратко Достанич, "белите" имат прогрес, като Славия дори се доближи до Топ 4.
Достанич ще може да разчита на оптимален състав за сблъсъка с Лудогорец в Разград. Диего Фераресо, който беше последният контузен играч, се възстанови навреме и изигра пълни 90 минути в дербито срещу Левски.




