Десният защитник на Локомотив София Джунейт Али е сред групата от футболисти, чиито договори изтичат след края на сезона. Ръководството на клуба е предпочело да изчака финала на първенството, преди да вземе окончателни решения за състава за следващата кампания. 

Избрано от VGong

Добруджа - Локомотив София 0:3 /репортаж/

Освен Али, със срок до юни са още Райън Бидунга, Доналдо Ацка, Меси Биатумусока, Красимир Милошев и Диого Рапосо. Десният бек се присъедини към „железничарите“ през февруари миналата година от Крумовград и до момента има 28 участия и две голови подавания с екипа на столичани.

В момента тимът от „Надежда“ е воден временно от шефа на школата Александър Георгиев. Любопитното е, че сходна ситуация се разигра и преди година, когато начело застана друг директор на академията – Ратко Достанич, който успя да запази мястото на отбора в елита, а впоследствие пое Славия.

Трима футболисти на „червено-черните“ са със статут под наем до края на сезона. Това са Доминик Янков, пристигнал през зимата от Риека, както и чужденците Садио Дембеле и Луна, които се присъединиха още в началото на кампанията. От клуба имат желание да задържат Янков, но това изглежда малко вероятно, след като наставникът Станислав Генчев, изиграл ключова роля за привличането му, вече не е част от отбора. По-реалистичният вариант е халфът да се върне в Риека и да се бори за място в състава на хърватския тим.

подкрепя българския спорт