Черно море завърши 2:2 с Окжетпес (Казахстан) в четвъртата си контрола от лагера в Турция. Попаденията за “моряците” на комплекс “Старлайт”, край Сиде реализираха Мартин Минчев и Илиан Илиев.

Илиан Илиев заложи на Миодраг Митрович на вратата, а пред него двойката бранители бяха Даниел Димов и Стефан Станчев. На двата бека започнаха Виктор Попов (вдясно) и Цветомир Панов. В центъра на терена си партнираха Васил Панайотов и Патрик Андраде, а по крилата оперираха Мартин Минчев (вдясно) и Матиас Курьор. Изтеглен напред бе Исмаил Иса, а зад гърба му действаше Родриго Енрике.

Заради контузии срещата пропускат Лъчезар Йорданов, Велислав Василев, Жордао Кардосо и Мирослав Енчев. Аут са и Иван Дичевски и Денислав Ангелов, които се присъединиха към националния отбор U19.

В 21-вата минута “моряците” пропуснаха най-чистата си възможност до този момент. Родриго отне топката в средата на терена и заедно с Исмаил Иса и Курьор излязоха трима на един. Бразилецът пусна топката вляво към Курьор, който стреля от движение, то топката премина встрани от вратата. В 32-ата минута казахстанците откриха резултата. След центриране от корнер Димитриев реализира за 1:0. В 40-ата минута Черно море изравни. Мартин Минчев получи топката отляво и с техничен удар прати топката в далечния ъгъл на вратата за 1:1. Две минути по-късно Курьор пропусна от чиста позиция да поведе своите напред в резултата. Матиас бе намерен сам в наказателното поле и от точката на дузпата стреля над напречната греда.

Илиан Илиев пусна нов състав през втората част.

На терена останаха Родриго, Виктор Попов и Цветомир Панов, останалите са Иван Дюлгеров Димитров Хантакиас, Петър Вуцов, Мехди Букаси, Габриел, Илиан Илиев, Дани Кики и Емил Янчев.

В началото на второто полувреме казахстанците удариха греда. В 55-ата минута Мехди Букаси пробва изстрел от границата на наказателното, но над гредата. Преди това Дани Кики пробва удар от далечна дистанция, но топката премина покрай гредата.

В 64-тата минута Виктор Попов и Цветомир Панов напуснаха игра, а техните места заеха Фахд Актау и Йордан Радев. В 71-вата минута след много добра комбинация между Дани Кики и Илиан Илиев завърши с гол на последния. Илиев младши направи двойно подаване с Дани Кики, излезе сам срещу вратаря на казахстанците и и пусна топката под плонжа на стража за 2:1.

В 79-ата минута Мехди Букаси пусна пас към Илиан Илиев, който отработи добре топката и стреля от наказателното поле, но стражът на Окжетпес с тяло успя да избие.

В 85-ата минута Окжетпес успя да изравни резултата с малко случаен гол. След центриране от фаул вляво до флагчето за ъглов удар, топката с помощта на вятъра влезе в далечния ъгъл на Иван Дюлгеров за 2:2.

До този момент отборът на Илиан Илиев изигра три проверки на подготвителния лагер в Турция, в които записа две победи и загуба. Варненци първо отстъпиха с 1:3 на Олександрия (Украйна), след което надиграха СКА-Хабаровск (Русия) с 2:0 и с 3:2 Македония Гьорче Петров. "Моряците" ще изиграят още три контроли, но на българска земя срещу Черноморец Балчик, Локомотив ГО и втория отбор на Лудогорец.

Стартов състав: Миодраг Митрович, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Матиас Курьор, Мартин Минчев, Родриго Енрике, Исмаил Иса.

Резерви: Иван Дюлгеров, Димитриос Хантакиас, Емил Янчев, Габриел, Петър Вуцов, Мехди Букаси, Илиан Илиев, Дани Кики, Йордан Радев, Фахд Актау.