Отборът на Берое победи с минималното 1:0 Арда в контрола. Срещата се игра на Спортна база „Берое” в Стара Загора, а единствения гол в срещата вкара Мартин Камбуров в 16-ата минута.

Двубоят бе неофициален дебют за наставника на гостите от Кърджали Николай Киров.

Срещата в Стара Загора започна мудно и в първият четвърт час от първия съдийски сигнал интересните ситуации почти липсваха.

Като цяло при първата сериозна опасност падна и единствения гол в срещата. В 16-ата минута Тоуба центрира към Мартин Камбуров, който нямаше никакви проблеми да се разпише с глава.

Постепенно футболистите на Димитър Димитров започнаха да налагат своето темпо и положенията пред Иван Караджов не закъсняха. Отново Камбуров бе близо до попадение в 22-ата минута, но стражът на гостите този път отрази изстрела му. Иван Коконов все пак прати топката зад Караджов, но голът бе отменен заради засада.

На почивката двамата треньори направиха куп промени в съставите си. Въпреки това Берое отново бе тимът, който успя да бъде по-активният на терена, но нов гол така и не падна.

Това бе втора проверка за Берое. Преди три дни старозагорци направиха 0:0 с Етър.

БЕРОЕ – АРДА 1:0

1:0 Камбуров 16'

БЕРОЕ: Перниш, Цветков, Стоянов, Ангелов, Камбуров, Макоута, Фал, Фуртадо, Минчев, Мезаг, Тоуба;

АРДА: Караджов, Стоев, Леони, Костадинов, Кръстев, Мартинов, Ховсепян, Коконов, Георгиев, Делев, Василев