Ботев Враца победи с 1:0 австрийския втородивизионен Форвертс Щайер в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция.

Футболистите на Тони Здравков стигнаха до успеха с единствено попадение на Ангел Лясков в първата атака след почивката. Той получи получи пас в ляво в наказателното поле и с удар по диагонала прати топката под плонжа на резервния вратар на австрийците Бернхард Щаудингер.

През първото полувреме врачани създадоха доста положения пред вратата на съперника, но не успяха да стигнат до гол. Точни удари на Том и на Владислав Узунов от фаул, не затрудниха титулярния страж на австрийците Райнхард Гросалбер, а шут на Петър Атанасов беше избит от голлинията от защитник на съперника.

Към края на мача играчите на Форвертс също отправиха няколко опасни удара, а най-чистото положение пропусна Окан Йълмаз, който в последните секунди беше изведен сам срещу вратаря Христо Митов, но стреля кай целта. Ботев Враца се прибира в България утре.