Беласица победи с 2:0 отбора от Северна Македония - Академия Пандев, в първата си контрола от зимната подготовка.

През първата част на срещата отборът на Беласица доминираше на терена , но успя да отбележи само едно попадение. Това стана в 8-ата минута след като бързоногият Атанас Карачоров след атака по десния фланг центрира в наказателното поле на македонския тим, и там Жустино Мендес изпрати кълбото в долния десен ъгъл за 1:0.

През втората част отново по-добри бяха футболистите на Беласица. В 78-ма минута новопривлеченият Даниел Кристофър се озова очи в очи срещу вратаря на гостите и не сгреши за 2:0.

В този мач взеха участие всички новопривлечени футболисти, начело с играещия помощник треньор Ели Маркес, който отлично ръководеше играта по време на престоя си на терена./БТА