ЖФК Берое записа втора победа в първенството за жени след успех като гост над Риал Ковачевци с 4:1. Две попадения за успеха реализира Тина Орешкова, а по веднъж се разписаха Нина Георгиева и Наска Гитова.

Резултата бе открит в 28-ата минута, когато Тина Орешкова се разписа с глава след изпълнение на корнер. Десет минути по-късно Даниела Мореева проби по лявото крило и пусна към Тина Орешкова, която отблизо опъна мрежата за втори път.

И след почивката беройки бяха по-добрият отбор на терена в Ковачевци. В 53-ата минута след двойно подаване между Нина Георгиева и Габриела Найденова капитанката се озова на чиста позиция в наказателното поле и се разписа за 3:0. В 69-ата минута Наска Гитова проби отляво и с удар по диагонала вкара за 4:0. Минута преди изтичането на редовното време домакините вкараха почетно попадение след грешка в отбраната на старозагорки.

През следващата седмица предстои пауза в първенството заради лагери на националните отбори за девойки до 17 и до 19 години, където беройки имат 6 състезателки.

На 1 октомври ЖФК Берое приема Севлиево лейди в среща от III кръг на Държавното първенство за жени.