Загорец (Нова Загора) се класира за полуфинала в турнира за Купата на Аматьорската лига, след като спечели елиминациите в Югоизточната зона.

Новозагорци, които са на 2-о място в Трета лига, победиха с 2:0 като гости четвъртодивизионния Родопа Смолян.

Така Загорец се включва в жребия за полуфиналите в турнира. Там е и Литекс (Ловеч), който вчера отстрани Кариана (Ерден) на стадиона в Мездра след победа с 2:1 на стадиона в Мездра.

Методи Костов от дузпа даде преднина на Литекс, Борис Петков изравни за Кариана в 64-ата. Антоний Балъков, който се появи като резерва, се разписа в 86-ата минута.
Двата отбора спорят и за 1-ото място в Северозападната трета лига.

Другите два полуфинала ще бъдат обявени във финалите в Североизточната и в Югозападната зона.

На североизток ще играят Спортист (Ковачевец, област Търговище) и Черноморец (Балчик). Срещата е на 19-и март (неделя) в Попово от 15:00 часа.

На Югозапад ще спорят ЦСКА 1948 (София) и Беласица (Петрич), но все още няма дата и място на провеждането на този мач.