Ветераните на Левски победиха с 4:1 тези на ЦСКА в демонстративен мач, с който завърши футболния турнир за деца Купа Димитър Пенев.

ВИДЕО ОТ ТУРНИРА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Много силен мач за Левски изнесе Даниел Боримиров, който отбеляза цели три попадения във вратата на "червените" за изразителната победа. За селекцията на Александър Манолов още един гол вкара Сашо Начев.

Почетното попадение за червените, които играха в зелено през първото полувреме, реализира Мартин Зафиров.

Мачът бе безупречно свирен от Богомил Маринов - Мечката и Антон Терзиев.

Първият отбор на ЦСКА спечели четвъртото издание на турнира по футбол за деца, родени през 1996 година.

На финала в столичната зала "Христо Ботев" червените се наложиха над Миньор (Перник) с 2:1 (1:0). Динко Динев откри резултата за младите "армейци" в края на първото полувреме, но Адриан Богомилов изравни в средата на втората част. Победното попадение за ЦСКА реализира Александър Икономов шест минути преди края.

В традиционната надпревара се включиха ЦСКА с два отбора, Миньор (Перник), Интер (София), Академик (София) и Септември (София).

Миналогодишният победител Левски-Раковски не взе участие.

След изиграването на демонстративния мач между ветераните, бяха наградени призьорите в турнира, като участие в награждаването взеха Димитър Пенев и Иван Славков.