На уникално срамни сцени станаха свидетели 250-те зрители на двубоя между Чавдар Бяла Слатина и Ботев Бърдарски геран от южната А окръжна група в зона Враца. Мачът бе прекратен при резултат 2:0 в полза на домакините след само 18 минути игра, след като гостуващият отбор вкупом тръгна да бие съдията Цветан Христов.

Чавдар успя да поведе рано в резултата – още в 4-ата минута юношата Мартин Тодоров откри, а в 18-ата Антон Андреев покачи. Тъкмо второто попадение се оказа в основата на грозната случка, тъй като гостите претендираха за нарушение на голмайстора срещу техен играч секунди преди да отбележи. Реферът обаче призна попадението, което отприщи гнева на футболистите в светло сини екипи.

Тъкмо „контузеният“ футболист на Ботев се изправи бързо на крака и нанесе удар с юмрук в лицето на съдията, след което го подгони из терена. Намесата на другите съдии и хората на скамейките предотврати по-сериозни инциденти.

Най-вероятно Българският футболен съюз ще присъди служебна победа за Чавдар с резултат 5:0.