Локомотив Русе пропусна да изненада Суворово като гост в в среща от поредния кръг на първенството в Североизточната Трета лига. Двата тима завършиха 2:2.

"Железничарите" бяха на ниво срещу трудния съперник и съумяха да поведат в 23-ата минута. Тогава Огнян Брайнов надскочи всички в наказателното поле след изпълнен корнер и насочи с глава топката във вратата на суворовци.

Домакините реагираха като ужилени. Пет минути по-късно те успяха да възстановят равенството. След това, до края на първото полувреме се завърза тежка битка на терена, от която победители излязоха пак русенските локомотивци. В 44-ата минута Мартин Недков намери хитро Дениз Нежмиев и той с хладнокръвие заби десетия си гол за сезона в Трета лига.

През втората част битката за всяка педя от игрището продължи. Със задружни усилия отбраната на Локо (Русе) и вратарят Радосвет Христов съумяха да неутрализират опасностите. Суворовци разчитаха предимно на статични положения в предни позиции. Така се стигна и до изравнителния им гол в 80-ата минута, дошъл след изпълнение на фал.

В последните минути на двубоя двата отбора имаха своите шансове да грабнат победата, но резултатът 2:2 се запази.

"Изнесохме много силен мач и мога само да поздравя нашия отбор за пълното себераздаване срещу един от солидните тимове в групата. Отново имахме проблеми с контузени играчи. В хода на двубоя травма на Мерт Хасан наложи да го заменя принудително. Преди мача със Спартак (Варна), който предстои в петък, ще имам проблеми с окомплектоването на нашия състав, тъй като списъкът с контузените стана много дълъг", сподели след края на срещата старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

"Железничарите" приемат Спартак (Варна) на Разпети петък, 26 април, от 16:00 часа. Все още не е уточнено на кой стадион в Русе ще се играе мачът. „Соколите“ излязоха начело в класирането, след като днес пометоха опашкаря Волов (Шумен) с 14:0, докато конкурентът им Суворово завърши наравно.

Съставът на Локо (Русе) в Суворово: Радосвет Христов, Радомир Хараланов, Огнян Брайнов (капитан), Ивайло Иванов, Владимир Перчемлиев, Мерт Хасан (46′ – Кристиян Атанасов), Мартин Недков, Александър Тошков, Дениз Неджмиев, Даниел Костадинов (70′ – Ерсин Енверов), Динко Станчев