Шампионите на България до 17 години от Чавдар Етрополе завършиха 2:2 срещу връстниците си от Нотингам в приятелски мач, игран на първия терен на академията на английския клуб.

Старши на отбора бе Атанас Атанасов-Орела, а плътно до него Христо Стоичков, който съвсем закономерно бе посрещнат с голямо уважение от домакините.

Заедно с тях е и спортният директор Спас Джевизов, който също бе посрещнат с вълнение от своите колеги, които помнят, че той бе част от отбора, детронирал Нотингам като действащ европейски шампион преди 30 години.

Попаденията за българския отбор отбелязаха Цветомир Ангелов през първото полувреме и Мартин Колев през втората част.

Невероятни пропуски и съдийски груби грешки лишиха българите от пълен успех над възпитаниците на двукратния европейски шампион.

В сряда етрополци ще посетят приятелския двубой между Нотингам и Лион, а в четвъртък сборен отбор от по-малките - родени 1994, 1995 и 1996 година, ще се изправят срещу подобна формация на Нотингам.