Благоевградският женски футболен отбор Спортика унижи вицешампиона ЛП Суперспорт и спечели убедителна победа с 4:0.

Срещата на стадион „Христо Ботев“ бе пряк сблъсък за второто място и този път момичетата на Радослав Креснички изиграха най-силния си мач за сезона. Това е шестата победа за Спортика от общо седем мача.

Благоевградчанки вкараха по 2 гола в двете полувремена. На два пъти се разписа Илиана Бъндева в 5-та и 80-та минути. Две попадения добави и голмайсторът на отбора Лили Костова – в 24-та и 50-та минути.

Спортика е един от най-резултатните отбори, като за седем срещи момичетата от Благоевград са вкарали общо 32 гола.

Следващият уикенд благоевградчанки гостуват на едноименния отбор в Севлиево и, ако спечелят очакваната победа, ще зимуват на второто място след първия полусезон.