Благоевградският женски футболен отбор Спортика завърши наравно 0:0 в контролна футболна среща с вицешампиона на Казахстан. Двубоят между благоевградския отбор и Баръйш се игра в две полувремена по 35 минути на стадион „Свети Петър“ в Банско.

Мачът започна веднага след тренировката на местния ПФК Банско и повечето от футболистите и треньорите на отбора изгледаха с любопитство първото полувреме. Въпреки че наставникът на Спортика Радослав Креснички заложи на повечето от резервните  и по-младите състезателки, момичетата от Благоевград бяха абсолютно равностойни и, особено през първото полувреме, създадоха по  чистите голови положения.

Вицешампионът на Казахстан е на подготвителен лагер в Банско, който ще продължи общо 18 дни. Очаква се в рамките на този лагер да бъде уредена още една контрола за „Баръйш“.За „Спортика“ предстои в събота гостуване на Екомет в Пловдив. Припомняме, че в първия кръг момичетата от Благоевград разгромиха новака Бургус лейдис с 6:2.