Литекс стартира с победа контролите на испанска земя. В първата си проверка под ръководството на новия наставник Любо Пенев оранжевите надиграха категорично с 2:0 състава на Од Гренланд, завършил на 4-то място в последния шампионат на Норвегия. В герой за ловчанлии се превърна нападателят Милчо Ангелов, отбелязал след почивката и двете попадения за успеха.

Литекс Од Гренланд 2:0

източник: pfclitex.com

Литекс контролираше мача през цялото време и още през първото полувреме можеше да поведе в резултата, но Арсенио , Йонсен и Гълъбов не съумяха по най-добрия начин да завършат 2-3 добри атаки.

В 30-та минута ловчанлии изтърваха стопроцентова възможност. Никола Колев изведе зад гърба на отбраната Кирил Десподов, той надбяга персоналния си пазач и намери отлично в пенала влезлия като резерва Георги Минчев, но стражът на норвежците с майсторска намеса спаси удара от упор.

Литекс Од - Гренланд 2:0

През втората част Литекс продължи да има териториален превес. В 62-та минута Руменов изведе Милчо Ангелов, таранът технично „копна“ топката над вратаря и откри за 0:1. Малко по-късно след корнер и разбъркване в наказателното поле Пламен Гълъбов можеше да се разпише отблизо, но стреля над гредата.

В самия край на мача Милчо Ангелов затвърди победата за българския отбор. Новото попълнение Густаво Кулма проби по десния фланг и шутира, норвежкия вратар изби, но притичалият Ангелов с хладнокръвен шут оформи крайното 0:2.

Од Гренланд – Литекс 0:2

0:1 Милчо Ангелов (62)
0:2 Милчо Ангелов (89)

Съставът на Литекс: Винисиус Баривиера, Емил Петров, Рафа Перез, Пламен Гълъбов, Антон Недялков, Петрус Бумал, Никола Колев, Кристиян Малинов, Арсенио Нунеш, Кирил Десподов, Бьорн Йонсен( Александров, Конов, Станоев, Минчев, Елтон, Руменов, Шопов, Диого, Кулма, Ангелов