България спечели драматично с 5:4 първата си среща от световното първенство за бездомни хора в Мексико Сити срещу Хонконг. Двубоят има историческа стойност, тъй като е първи за страната ни на такъв футболен форум. Въпреки че изоставаше в резултата през по-голямата част от срещата, българският тим намери сили да достигне до пълен обрат в своя полза.

СНИМКИ: България стартира с победа на Мондиала в Мексико

Националите поддържаха високо темпо през по-голямата част от мача, въпреки тежките климатични условия, но пропуснаха да реализират две дузпи през първото полувреме и още няколко чисти положения. Същевременно тимът на Хонконг демонстрира висока ефективност и успя да вкара голяма част от головите си положения.

Азиатците първи откриха резултата, но България успя да изравни чрез Асен Станков малко след това. Хонгконг отново поведе, но националите се върнаха в мача чрез попадение на Кочо Михайлов. Тогава азиатският тим направи резултата 4:2.

Българите обаче демонстрираха непримиримост и висок дух, обръщайки срещата до 5:4 в своя полза. Два гола за успеха отбеляза Мирослав Ходжов, а последното попадение беше дело на капитана Славчо Здравков от дузпа. Отборът посвети победата си на своите партньори, които направиха участието на Мондиала възможно, на кръстника си Валентин Михов и на всички българи в неравностойно положение. Селекционерът на отбора Методи Здравков поздрави със специално изработена фланелка петте най-любими дами в живата му.

Следващият съперник на България е тимът на Англия. Двата отбора ще се срещнат днес от 21:30 часа българско време. Четири часа по-късно националите ще играят и срещу тима на Франция. Другите два мача от група Е, които се играха през първия ден на турнира, завършиха при следните резултати: Русия – Англия 3:2, Франция – Германия 6:5.